aktualności

Konami: plotki o dwóch nowych częściach Silent Hill są nieprawdziwe

2
25 marca 2020, 20:38 Bartosz Czechowicz

Fani marki na pewno poczują rozczarowanie. Seria Silent Hill od lat nie doczekała się żadnej, "dużej" odsłony, ale dla wielu graczy wciąż ma ona status kultowej. Cykl zadebiutował jeszcze podczas czasów świetności pierwszego PlayStation i dawał nam ciekawą opowieść, mroczny, gesty klimat i oczekiwane od survival horrorów, ciągłe poczucie zagrożenia.

Pomimo braku kolejnych wydań serii w sieci wciąż mówi się, że marka nie została uśmiercona. Niedawno dowiedzieliśmy się nawet, oczywiście zakulisowo, że w planach są jej dwie nowe części. Zachodnia prasa donosiła wtedy, że jedna z nich ma być "lekkim rebootem", a druga powinna mieć epizodyczny charakter znany z chociażby Until Dawn. Co ważne, niektóre źródła podawały, że druga gra to projektowane kiedyś przez Hideo Kojimę Silent Hills.

Teraz w całej sprawie wypowiedziało się Konami, które ma prawa do marki. Niestety, nie mamy tutaj dobrej wiadomości. Firma ujawniła bowiem, że poprzednie doniesienia nie były zgodne z prawdą. Wydawca przyznał, że "nie zamyka serii drzwi", jednak obecnie nie wiadomo, czy i kiedy doczekamy się kolejnej odsłony cyklu.

Zobacz, ile kosztują konsole obecnej generacji:

Czekacie na nowego Silent Hilla? A może macie inne, ulubione survival horrory? Dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło: opracowanie własne
CaroozoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Caroozo2020.03.25, 23:54
Kojima wie że prawa do marki ma Konami, ale know-how i wpływ na serię z jego strony jest niezaprzeczalny. Fakt, że historia w 'sajlencie' została opowiedziana w pełni w trójce a później w Origins, więc tutaj nie widzę problemu, ażeby zrobić 'duchowego następcę' tejże serii albo reboot serii ale pod innym tytułem. IGA zrobił Bloodstained (w duchu Castlevanii), tak więc da się ;).
kaem84Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kaem842020.03.27, 06:40
Co to znaczy lekki reboot? Czy w takim razie jest też ciężki reboot?
Zaloguj się, by móc komentować
1