aktualności

DigiTimes: Apple w tym roku pokaże iPada Pro z 5G

2
14 lutego 2020, 16:41 Bartosz Czechowicz

Cena z pewnością będzie zaporowa. Na początku zeszłego roku doczekaliśmy się premier pierwszych, high-endowych smartfonów z łącznością 5G. Niektórzy przypuszczali, że nowy moduł łączności dostaną także iPhone'y linii 11, ale do niczego takiego nie doszło.

Na szczęście dla większości z nas nie była to duża strata, bo ta technika na wielu rynkach wciąż jest tylko ciekawostką i minie sporo czasu, zanim trafi ona do powszechnego, komercyjnego użytku, a jej implementacja mogła przecież mocno zawyżyć ceny telefonów Apple. W sieci mówi się jednak, że gigant z Cupertino w tym roku pokaże pierwsze urządzenia z systemem iOS i łącznością 5G. Co ciekawe, z najnowszych doniesień wynika, że dostępność takiego modemu w przypadku tegorocznych produktów tej marki niekoniecznie będzie ograniczona do smartfonów. Jak bowiem donosi redakcja portalu DigiTimes, nową technikę łączności ma oferować również iPad Pro (2020). Za szybki dostęp do sieci najpewniej będzie odpowiadała jednostka Qualcomma, model Snapdragon X55.

Zapowiedź DigiTimes należy oczywiście traktować z lekkim przymrużeniem oka, informacja nie została bowiem potwierdzona przez producenta, ale ciężko nie zauważyć, że wygląda ona dość wiarygodnie. Pytanie teraz, ile będzie kosztował iPad Pro (2020) z 5G? Patrząc na ceny starszych konstrukcji z tej serii można przypuszczać, że będzie to jeden z najdroższych tabletów na rynku.

Źródło: ubergizmo
sensej0sZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
sensej0s2020.02.14, 17:10
Najdroższy ale spróbuj sprzedać google pixel tab. Kto to kupi ? chyba, że po wielkiej obniżce a apple tablet sprzedaż bez większej straty czasu oraz kasy. Miałem kiedyś asusa tablet tf101. Może i stary android ale w tamtym czasie to było słabo wykorzystane. Strony mobile edytion oraz ciągle te same aplikacje niczym sie nie wyróżniające. Dodatkowo słaba integracja z komórka stworzyły produkt, który nikomu się nie przydał.
Bemx2kZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bemx2k2020.02.15, 13:46
Należy dodać że 5G w pełnej krasie ( powyżej 800Mbit/s ) działa tylko do 150m od nadajnika :)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1