aktualności

Essential Products zamknięte. Essential Phone i Newton Mail bez dalszego wsparcia

2
13 lutego 2020, 12:07 Adrian Kotowski

Startup Andy'ego Rubina nie wypalił. Po niespełna 5 latach od założenia Essential Products, przedsiębiorstwo kończy działalność. Tym samym zapowiedziany w październiku Project GEM nie trafi na rynek, a wsparcie dla wydanych już produktów zostanie zakończone, co z pewnością nie zostanie zbyt ciepło przyjęte przez ich użytkowników.

Startup Essential Products powstał w listopadzie 2015 roku, a jego twórcą jest wspomniany Andy Rubin, założyciel i były dyrektor generalny Android Inc., a następnie pracownik Google'a, który od 2013 roku kierował działem robotów firmy. Najważniejszym produktem Essential Products był Essential Phone, pokazany w 2017 roku i przeznaczony wyłącznie na rynek amerykański. Smartfon nie stał się jednak hitem sprzedaży, choć na swój sposób wyróżniał się na tle innych.

Teraz jego nabywcy otrzymali wiadomość, że ostatnia aktualizacja bezpieczeństwa dla urządzenia została wydana 3 lutego 2020. Essential Products nie zapewni w przyszłości żadnego wsparcia programowego i technicznego dla swojego smartfona. Podobnie ma wyglądać sprawa wprowadzonego jakiś czas temu na rynek płatnego klienta poczty Newton Mail. Ta usługa zostanie zamknięta 30 kwietnia tego roku. Można śmiało założyć, że subskrybenci będą z tego powodu bardzo niezadowoleni, bo usługa jest płatna z góry za rok, więc jeśli opłacili ją niedawno, to niestety sporo pieniędzy przepadnie.

Powód zamknięcia firmy nie został podany, ale doskonale wiadomo, że chodzi o tragiczną wręcz sprzedaż Essential Phone. W ciągu sześciu miesięcy smartfon sprzedał się w liczbie około 90 tys. sztuk, co doprowadziło do ogłoszonych w 2018 roku masowych zwolnień w przedsiębiorstwie. Pomimo porażki podmiot chciał wprowadzić wspomniany wyżej Project GEM, któremu jednak również nie wróżono sukcesu.

peterkovZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
peterkov2020.02.13, 16:51
Myślę, że pieniądze jednak oddadzą. Szkoda telefonów.
CryKonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
CryKon2020.02.14, 00:30
Jak widać nie każdy może być biznesmenem. Mógł być dobrym pracownikiem, ale okazał się marnym biznesmenem.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1