aktualności

Opera przejmuje Pocosys i ogłasza wejście w fintech w Europie

4
28 stycznia 2020, 14:02 Adrian Kotowski

Opera Limited, znana ze swojej przeglądarki internetowej Opera, zapowiedziała wejście w fintech w Europie. Podmiot wykonał już pierwszy krok, by było to możliwe, i przejął firmę Pocosys, oferującą usługi banking-as-a-service. Ze względu na całkiem dużą liczbę użytkowników swojego oprogramowania, Opera może dotrzeć ze swoimi ewentualnymi przyszłymi usługami do bardzo dużej grupy klientów.

Według informacji podanych w nocie prasowej, grono użytkowników, którzy będą mogli potencjalnie skorzystać z nowych usług finansowych oferowanych w przeglądarce Opera to około 350 mln osób. Z tej grupy 50 mln ludzi aktywnie korzysta z oprogramowania w Europie, w tym spora część na smartfonach. Dlatego szanse rozwoju nowego fintechu Opery są spore. Podmiot poinformował, że z dniem 27 stycznia tego roku sfinalizowano przejęcie estońskiego przedsiębiorstwa Pocosys.

– Sposób, w jaki korzystamy z usług finansowych online, zaczyna się szybko zmieniać - powiedział Krystian Kolondra, EVP Browsers i European Fintech w Operze. – Widzimy ogromny potencjał dla rozwoju lepszych i łatwiejszych usług. Nie trzeba dodawać, że jesteśmy podekscytowani naszymi przyszłymi planami związanymi z Pocosys.

Dzięki włączeniu tego podmiotu do spółki, Opera zyskała nowe możliwości i doświadczonych pracowników, dzięki którym możliwe będzie połączenie funkcji przeglądarki z wymaganiami przedsiębiorstw fintechowych. Duże znaczenie mają obecne warunki rynkowe w Europie, wynikające z otwartej bankowości, która pozwala niezależnym programistom tworzyć rozwiązania i aplikacji dla instytucji finansowych. To z kolei, według Opery, przekłada się na dostępność lepszych usług.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani dołączeniem do rodziny Opery - powiedziała Oksana Tolmatshova, CEO firmy Pocosys. – Opera jest wiodącą europejską firmą zajmującą się technologiami konsumenckimi, a nasze rozwiązania pozwolą jej dalej rozwijać unikatową ofertę produktów, wchodząc w zupełnie nowe branże i usługi.

– Estonia jest idealnym miejscem, które przyciąga utalentowanych pracowników dla wszelkich europejskich działań fintechowych – powiedział Indrek Neivelt, założyciel Pocosys. – Kraj ten należy do najbardziej zdigitalizowanych gospodarek na świecie i jest kwitnącym centrum dla startupów fintechowych.

Poza przejęciem Pocosys, Opera jest blisko domknięcia zakupu siostrzanej firmy Pocopay. Do tego jednak niezbędne będzie zatwierdzenie umowy przez Estoński Urząd Nadzory Finansowego. Pewnie dla dużej części Czytelników oba zakupione podmioty są zupełną zagadką, ale oba mają swoje sukcesy. Pocosys udostępnił licencje na swoje oprogramowanie podmiotom z Japonii, Ghany i Wielkiej Brytanii, a w minionym roku znalazł się w trójce najlepszych firm technologicznych w Estonii. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Opera zamierza wykorzystać potencjał przejmowanych firm i jakie ewentualnie usługi finansowe trafią do jej przeglądarki.

Źródło: prasowe
SajlorMunZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SajlorMun2020.01.28, 18:14
Haha, już od jakiegoś czasu w tym siedzą, ze swoimi lichwiarskimi apkami pożyczkowymi OKash, OPesa, OPay i CashBean, w których oprocentowanie sięga 800%. Tak trzymać!
PACHZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
PACH2020.01.28, 21:55
Co to fintech?
SajlorMunZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SajlorMun2020.01.28, 23:08
PACH @ 2020.01.28 21:55  Post: 1231880
Co to fintech?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Technologie_finansowe
BusteRZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
BusteR2020.01.29, 09:55
Na rynkach azjatyckich ściąganie długów zaczyna się od tworzenia list whatsapp ze znajomymi i wysyłanie im próśb o to aby klient spłacał.
Zaloguj się, by móc komentować
1