aktualności

Vine w końcu doczekało się duchowego następcy!

2
27 stycznia 2020, 20:07 Bartosz Czechowicz

Pamiętacie jeszcze serwis Vine? Powstał on na długo przed TikTokiem i sporo przed tym, jak rynek mediów społecznościowych został zdominowany przez Instagrama, Snapchata i Facebooka. Platforma służyła do dzielenia się krótkimi filmami wideo i przyłożyła się do powstania wielu internetowych celebrytów, ale kilka lat temu została zamknięta.

Po śmierci serwisu dowiedzieliśmy się jednak, że jego twórcy planują dać nam coś na kształt duchowanego spadkobiercy Vine'a. Platforma nosi nazwę Byte i... została właśnie oficjalnie uruchomiona. Odpowiednia aplikacja jest już dostępna na systemach iOS i Android. Jeśli chodzi o koncepcję, to ma być ona taka sama, jak w przypadku pierwowzoru - internauci za pomocą programu będą wrzucać do sieci krótkie, bo tylko 6-sekundowe, zapętlające się filmy wideo. Co ciekawe, niektórzy twórcy mają otrzymywać wynagrodzenie - Byte będzie bowiem oferować specjalny, partnerski program dla, jak można przypuszczać, popularnych użytkowników.

Zobacz, ile iPhone'y 11 kosztują w Polsce!

Czy serwis ma szansę na sukces? Cóż, trudno powiedzieć. Można jednak założyć, że będzie naprawdę ciężko mu się wybić na tle TikToka, Snapchata, Facebooka i Instagrama, o innych, mniej znanych w Polsce, ale np. bardzo dobrze rozpoznawalnych na Wschodzie platformach nie wspominając.

Źródło: ubergizmo
CryKonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
CryKon2020.01.28, 20:57
6 sekund to idiotzym.
huudyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
huudy2020.01.29, 12:03
jak bardzo jest to niepotrzebne?
Zaloguj się, by móc komentować
1