aktualności

Na Resident Evil 8 podobno trzeba będzie poczekać jeszcze kilka lat

1
23 stycznia 2020, 16:05 Bartosz Czechowicz

Co dokładnie dzieje się z projektem? Ostatnia, główna część serii Resident Evil zadebiutowała w 2017 roku i można by oczekiwać, że Capcom jest już na ostatniej prostej przed wydaniem jej pełnoprawnej kontynuacji. Niestety, z najświeższych doniesień wynika, że na grę trzeba będzie jeszcze dość długo poczekać.

Informacjami na temat produkcji podzielił się AestheticGamer, użytkownik Twittera, którego przecieki wielokrotnie sprawdzały się już w przeszłości. Zdradził on, że prace nad ósmą odsłoną cyklu rozpoczęły się pod koniec 2016 roku, a więc jeszcze przed premierą Resident Evil 7. Zostały one jednak wstrzymane w 2017 roku, ponieważ Capcom postanowił przekierować deweloperów do prac nad DLC do "siódemki" i remakiem "dwójki". Niestety, około 6-7 miesięcy temu projekt został skasowany, a "ósemka" zaczęła powstawać od nowaAestheticGamer twierdzi, ze przez to na grę trzeba będzie poczekać jeszcze nawet kilka ładnych lat.

Zobacz, ile kosztują konsole obecnej generacji:

Na szczęście nie oznacza to, że wcześniej, oprócz odświeżonej części trzeciej, nie dostaniemy żadnych nowych Residentów. AestheticGamer utrzymuje, że w planach Capcomu jest jakiś niezapowiedziany jeszcze tytuł z tego uniwersum, który nie będzie ani remakiem, ani nie będzie miał żadnego numeru w tytule. Czyżby więc szykowała się jakaś mniejsza, poboczna historia? Jeśli AestheticGamer ma rację, to przekonamy się o tym w przyszłym roku (wtedy ma nastąpić debiut produkcji).

Źródło: Aesthetic Gamer, Twitter
Mc GregorZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Mc Gregor2020.01.23, 22:24
Tyle tych residentów a czasu nie ma ograć , mi po ostatniej promocji na steamie znowu przybyło.
No chyba ze to można podciągnąć pod fundusz emerytalny :)
Edytowane przez autora (2020.01.23, 22:24)
Zaloguj się, by móc komentować
1