aktualności

Nvidia GeForce RTX 2080 Super Max-Q znaleziony w benchmarku Geekbench

0
20 stycznia 2020, 15:54 Adrian Kotowski

Mobilne GeForce'y RTX Super coraz bliżej. Wskazuje na to najnowszy wpis w bazie benchmarka Geekbench, dotyczący notebooka z niezapowiedzianym jeszcze układem graficznym Nvidii. Żeby było ciekawiej, chip znalazł się w towarzystwie procesora Core i9, który nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany przez niebieskich.

Nowy wpis w bazie Geekbench został odnaleziony przez niezawodnego użytkownika Twittera Tum_Apisaka. W benchmarku przetestowano tajemniczy komputer przenośny, który miał na pokładzie układ graficzny GeForce RTX 2080 Super Max-Q. Jest to energooszczędny wariant o TDP nieprzekraczającym 80 W – możemy się również spodziewać standardowej wersji o TDP 150 W lub wyższym. Wracając do wspomnianego układu, Geekbench rozpoznał maksymalne taktowanie na poziomie 1230 MHz, a także dostępność 8 GB pamięci GDDR6.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jednostka Nvidii została sparowana z procesorem Intela, a konkretnie chipem Core i9-10980HK. To 8-rdzeniowy i 16-wątkowy chip, którego domyślny zegar ma wynosić 3,1 GHz, a w Turbo układ przyspieszał do 4,92 GHz. Pojawienie się takiego zestawu komputerowego właśnie teraz nie jest przypadkowe, bo według wcześniejszych doniesień, Nvidia miała wydać mobilne GeForce'y RTX Super na początku tego roku. Co więcej, można spodziewać się, że będzie to jeszcze pierwszy kwartał, bo premiera Comet Lake-H, czyli serii do której należy wymieniony właśnie Core i9, została ustalona przez Intela właśnie na ten okres.

Poniżej możecie sprawdzić ceny popularnych kart graficznych GeForce RTX. Kupując którąś z nich wspieracie nasz portal.

1