aktualności

Xiaomi Mi 10 - znamy datę premiery i część specyfikacji technicznej

0
20 stycznia 2020, 11:03 Bartosz Czechowicz

Firma daje do zrozumienia, z kim chce rywalizować o klientów. Xiaomi jest już coraz bliżej prezentacji swojego nowego flagowca z serii Mi, modelu Mi 10. Chińczycy pokazali właśnie plakat promujący zapowiedź sprzętu, z którego wynika, że zadebiutuje on 11 lutego. Tego samego dnia premierę mają mieć modele Samsung Galaxy S20.

Plakat prezentuje również tył urządzenia i daje nam wgląd do części jego specyfikacji technicznej. Mi 10 przede wszystkim ma bazować na Snapdragonie 865, a posiadacze tego telefonu będą mogli korzystać z sieci 5G. Niestety, nie wiadomo, czy do sklepów trafi tańsza edycja 4G. Smartfon dostanie także aparat fotograficzny złożony z aż 4 sensorów. GSMArena podaje, że jeden z nich to 108-megapikselowy moduł z Mi Note'a 10. Jeśli tak, to telefon może zaoferować nam zdjęcia o naprawdę wysokiej jakości - tamten phablet słynie przecież właśnie z bardzo dobrych fotografii.

Zobacz, jakie produkty i za ile Xiaomi sprzedaje w Polsce!

W sieci mówi się, że Mi Note 10 będzie dostępny również w wersji Pro. Ta edycja da nam dostęp do baterii o pojemności na poziomie 4800 mAh i funkcji szybkiego ładowania mocą 66 W. Jak obie konstrukcje wypadną na tle czołowego sprzętu Samsunga? Czas pokaże.

Źródło: gsmarena
1