aktualności

Chromebooki mogą otrzymać oficjalną obsługę sklepu Steam

2
19 stycznia 2020, 16:53 Bartosz Czechowicz

Gry na Chrome OS? Czemu nie! Google od lat promuje laptopy Chromebook, ale trudno nie zauważyć, że w większości przypadków kojarzą się one raczej ze sprzętem do pracy i nauki, a i to tylko wtedy, kiedy nie musimy odpalać szczególnie wymagających aplikacji.

Ten wizerunek może się jednak powoli zmieniać. Amerykanie zaimplementowali już w takich notebookach opcję uruchamiania aplikacji pisanych z myślą o Androidzie, a najnowszy komputer firmy, Pixelbook Go, cechuje się naprawdę mocną specyfikacją techniczną. Teraz zaś Kan Liu, jeden z szefów działu odpowiedzialnego za rozwój oprogramowania Chrome OS, ujawnił, że Google pracuje obecnie nad możliwością korzystania na tej platformie ze sklepu Steam. Taka funkcja już teraz jest dostępna, dzięki wykorzystaniu warstwy Crostini Linux, ale po pierwsze, wsparcie nie jest oficjalne, a po drugie, przy korzystaniu z niej dochodzi do zauważalnego spadku wydajności.

Zobacz, ile kosztują konsole obecnej generacji:

Niestety, Kan Liu nie podzielił się żadnymi szczegółami na temat Steama na Chrome OS. Pozostaje nam więc tylko mieć nadzieję, że takie informacje poznamy niedługo. Być może podczas czerwcowych targów E3?

Źródło: ubergizmo
TelvasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Telvas2020.01.20, 09:50
'Oficjalnie' to sobie można przecież Steama zainstalować na każdym Linuksie :)
Konrad_KZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Konrad_K2020.01.20, 19:12
Taki komputer do gier dzieciakowi za karę (za kiepskie oceny).
Zaloguj się, by móc komentować
1