aktualności

Apple przygotowuje duże usprawnienia dla rysika Pencil

1
12 stycznia 2020, 16:55 Bartosz Czechowicz

Nowa generacja na całego. Apple od dłuższego czasu sprzedaje przygotowany z myślą o iPadach rysik Pencil. Urządzenie uchodzi za jeden z najlepszych stylusów na rynku i ma nawet obsługę podstawowych gestów, ale w sieci pojawiają się głosy, że w tej ostatniej kwestii producent mógłby zrobić zdecydowanie więcej.

Wszystko wskazuje na to, że gigant z Cupertino postanowił posłuchać internautów. Amerykanie niczego jeszcze oficjalnie nie ogłosili, ale portal GSMArena opublikował właśnie dość szczegółowe informacje na temat nowej wersji gadżetu. Serwis twierdzi, że kolejny Apple Pencil jest już w planach przedsiębiorstwa, a samo urządzenie ma przede wszystkim zaoferować nam rozbudowany system obsługi gestów. Stylus dostanie elastyczny, wrażliwy na dotyk obszar, który będzie odpowiadał za rozpoznawanie takich poleceń. Co ciekawe, tablet będzie się dało obsługiwać samym rysikiem, bez równoczesnego dotykania ekranu iPada. Pomogą w tym m.in. gesty przeciągnięcia. GSMArena twierdzi, że nowy model dostanie również wbudowaną kamerę i technikę haptyczną.

Kiedy pojawi się omawiany w tekście Apple Pencil? Nie wiadomo, ale można założyć, że premiera nastąpi w tym roku. Niestety, dotychczasowa polityka cenowa giganta z Cupertino sugeruje, że sprzęt może być bardzo, bardzo drogi.

Kolacja z Tysonem i Wieniawą, spotkanie z Sekielskim, Węglarczykiem, Kuźniarem, gala gwiazd z Cejrowskim. Zobacz wszystkie aukcje Onetu na rzecz WOŚP

Źródło: gsmarena
1