aktualności

PlanetSide Arena nie doczeka się finalnej wersji

4
15 grudnia 2019, 18:09 Bartosz Czechowicz

Projekt trafił do kosza. Kojarzycie serię PlanetSide? To cykl futurystycznych strzelanin, w których nacisk położono na rozgrywkę po sieci. Sporo emocji budził przygotowywany przez studio Daybreak Game Company spin-off o nazwie PlanetSide Arena. Niestety, teraz wiemy, że gra nigdy nie zostanie ukończona.

Tytuł zapowiadał się naprawdę imponująco, ponieważ w założeniach miał on oferować możliwość brania udziału w... 300-osobowych bitwach. Produkcja była na dość zaawansowanym etapie rozwoju. 18 września pojawiła się ona nawet na platformie Steam, gdzie można ją było przetestować w ramach tzw. wczesnego dostępu. Niestety, zainteresowanie najnowszą częścią serii PlanetSide szybko spadło. Z udostępnionych w sieci materiałów wynika, że już w połowie października przy Arenie bawiło się mniej niż 100 osób dziennie.

Zobacz, ile kosztują konsole obecnej generacji:

Z powodu niskiej popularności postanowiono więc uśmiercić ten tytuł. Nie tylko nie doczeka się on ukończenia, ale umrze także jego poglądowa wersja - serwery PlanetSide Arena zostaną wyłączone 11 stycznia o godzinie 2:00 czasu polskiego. Na szczęście twórcy gry postanowili zwrócić swoim klientom wszystkie pieniądze. Dotyczy to zarówno środków przeznaczonych na zakup produkcji, jak i wszystkiego, co wydaliśmy w ramach mikrotransakcji.

Źródło: opracowanie własne
Bemx2kZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bemx2k2019.12.15, 22:07
To jak w końcu ? takie dobre a nikt tego nie chciał ?
doopanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
doopan2019.12.15, 23:40
Podstawka fajna,ale plac tu za wszystko,jakas miazga
bart3dZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bart3d2019.12.15, 23:49
Nasza nowa gra może przyciągnąć tylko fanów poprzedniego Planetsida? Zróbmy wszystko żeby ich wk####ć xD
kamilordZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kamilord2019.12.16, 12:19
ogolem planetside oferowal wlasnie jedna fajna rzecz dla ktorej warto bylo sprawdzic tytul, ilosc graczy na serwerze, rozmach operacji, ogolem taki fps mmo na wielka skale, dosyc fajnie sie to gralo, ja dodalbym jeszcze cos na zasadzie generalow i dowodcow, ktorzy jak w grach rts dostaja rozkazy, za wykonanie ktorych sa rozliczani (taki mix fps i rts :) )
Zaloguj się, by móc komentować
1