aktualności

Na The Wolf Among Us 2 trzeba będzie trochę poczekać

0
15 grudnia 2019, 13:58 Bartosz Czechowicz

Jak długo? Pamiętacie jeszcze Telltale Games? Studio słynęło z produkcji bardzo dobrych przygodówek, które starały się dawać graczom przynajmniej iluzoryczny wpływ na to, jak toczy się opowieść. Deweloper miał swoje wzloty i upadki, ale zapewnił on nam kilka naprawdę solidnych tytułów - jednym z nich było pochodzące jeszcze z 2013 roku The Wolf Among Us.

Nic dziwnego więc, że internauci tak entuzjastycznie zareagowali na wiadomość, że The Wolf Among Us 2 powstaje. Oficjalna zapowiedź gry miała miejsce podczas tegorocznej gali The Game Awards. Dowiedzieliśmy się wtedy, że głównym bohaterem najpewniej znowu będzie Bigby, a nad produkcją ma czuwać przywrócone do życia Telltale Games, należące teraz do LCG Entertainment (i właśnie ta firma widnieje w opisie jako producent) oraz zespół AdHoc, założony przez byłych pracowników Telltale. Niestety, tajemnicą pozostała data premiery przygodówki.

Zobacz, ile kosztują konsole obecnej generacji:

Na szczęście nieco światła w tej sprawie postanowił rzucić Jamie Ottile, dyrektor generalny Telltale Games. Niestety, zdradził on, że gra na pewno nie zadebiutuje w 2020 roku. Dlaczego? Cóż, deweloperzy po prostu potrzebują więcej czasu na jej przygotowanie. Jak dużo? Nie wiadomo. Można tylko zakładać, że tytuł trafi do sklepów w 2021 roku. Miejmy nadzieję, że będzie on jeszcze lepszy, niż pierwowzór.

Źródło: telltale games
1