aktualności

Microsoft przedłuża wsparcie dla Windowsa 10 Mobile

3
15 grudnia 2019, 12:13 Bartosz Czechowicz

Miły gest ze strony producent w stronę klientów. Microsoft odniósł sromotną klęskę na rynku smartfonów. Promowane przez giganta z Redmond systemy Windows Phone i Windows 10 Mobile nigdy nie zyskały dużej popularności, a modele z rodziny Nokia Lumia nie były w stanie rywalizować ani z flagowcami Samsunga, ani z tanimi telefonami od producentów z Chin.

Nic dziwnego więc, że Microsoft w końcu wycofał się z rynku smartfonów. Firma porzuciła zarówno dalsze plany projektowania telefonów, jak i rozwój własnych systemów operacyjnych. O ile jednak Windows Phone był martwy już od dłuższego czasu, o tyle oficjalne wsparcie dla Windowsa 10 Mobile miało wygasnąć 10 grudnia. Miało, bo Amerykanie poinformowali właśnie, że zostanie ono przedłużone do 14 stycznia 2020 roku. Dlaczego? Nie wiadomo, ale można założyć, że przedsiębiorstwo po prostu chce dać jeszcze trochę czasu swoim klientom na zmianę platformy.

Osoby, które rezygnują z Windowsa 10 Mobile, muszą wybrać sprzęt z systemem iOS albo Android. Ranking najciekawszych urządzeń tego typu znajdziecie tutaj. A co wy sądzicie o próbach podboju rynku smartfonów przez Microsoft? Co producent zrobił źle? Dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło: softpedia
KenjiroZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kenjiro2019.12.15, 12:33
-6#1
Co zrobił źle? Łatwiej wypisać jest co zrobił dobrze. A dobrze zaczął, no i tyle...
Najważniejszym błędem był brak wizji na cały ekosystem, gdzie nawet po latach synchronizacja WM <-> Windows kulała, za to próbowali sprowadzić Windows do najniższego mianownika, czyli WM.
W skrócie, pomysł na WM był niezły, ale im dalej w las, tym więcej błędnych założeń i jeszcze więcej nieudanych realizacji.
ZnajdywaczZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Znajdywacz2019.12.15, 13:52
Windows 10 Mobile był bardzo dobry szczególnie dla typowego zjadacza smartfonów, wspólna wizja podstawowych aplikacji sprawiała wrażenie spójności i kompletności systemu a przez to była przyjazna dla użytkowników.

System został zabity przez Gogla, który nie zamieścił na nim swoich aplikacji a także przez to, że MS tradycyjnie nie wierzy w swoje produkty i zamiast jak to angole mówią 'fake it till you make it' ubił system nie dając mu nawet szansy na zdobycie popularności.
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.12.16, 09:38
-2#3
hehe, a mogliby spokojnie wydać słuchawkę otwartą, mogli dać wsparcie niezależnym twórcom. mogli pozwolić na instalację win mobile 10 na dowolnym sprzęcie, byleby ten sprzęt był w stanie przyjąć taki system.

efekt? ktoś kto kupił lumię, mógłby spokojnie przejść na androida. słuchawki byłyby kupowane tym chętniej, bo z powodu niezależnego wsparcia, byłyby w warstwie systemu wspierane bardzo długo tak jak to jest z windowsem, a nie jakieś marne 3, góóóóóra 4 lata u konkurencji. tyle w temacie.

MS zaorał się sam. teraz robią ten sam błąd z surface w wersji ARM. nawet z intelowym surface jest problem z wymianą windowsa na coś innego, w dodatku to wszystko po dziwacznej cenie bo ultra lekkie ultra nic. MS nadal sam się ora.
Zaloguj się, by móc komentować
1