aktualności

Asystent Google dostanie funkcję Tłumacz na smartfonach z systemem iOS i Android

0
14 grudnia 2019, 16:12 Bartosz Czechowicz

To może być bardzo przydatne usprawnienie. Asystent Google zdaje się być jednym z bardziej polecanych, cyfrowych pomocników użytkownika w przypadku smartfonów. Na szczęście nie oznacza to, że gigant z Mountain View postanowił spocząć na laurach i porzucił dalszy rozwój platformy. Wręcz przeciwnie.

Google już rok temu pokazało tzw. Interpreter Mode, czyli funkcję Tłumacza. Dzięki niej możemy powiedzieć coś do Asystenta, a on przetłumaczy to na wybrany przez nas język. Odpowiednia opcja była wcześniej dostępna na głośnikach i inteligentnych wyświetlaczach, a teraz trafiła ona na smartfony. Żeby z niej skorzystać, trzeba powiedzieć do pomocnika  „Hey Google, be my [język] translator” lub „help me speak [język]”. Wtedy otworzy się nam sekcja Tłumacza.

Usprawnienie, jak nietrudno zgadnąć, pomoże nam w rozmowie z osobami, z którymi nie możemy porozumieć się za pomocą żadnego znanego nam języka. Zdań nie trzeba jednak wypowiadać. Jeśli chcemy, to możemy je po prostu wpisać z klawiatury. Samo rozwiązanie działa natomiast na systemach Android oraz iOS i, jak donosi redakcja portalu Komputer Świat, obsługuje język polski.

Źródło: komputerswiat
1