aktualności

Huawei coraz bliżej pozycji lidera na rynku smartfonów

2
14 grudnia 2019, 15:11 Bartosz Czechowicz

Czy niemożliwe stanie się możliwe? Kiedy Huawei 8 lat temu oficjalnie weszło na rynek smartfonów, prawie nikt nie wróżył firmie większego sukcesu. Chińczycy nie mieli doświadczenia w produkcji telefonów, a oprócz tego musieli zmierzyć się z bardzo mocną konkurencją w postaci takich marek jak Samsung czy Apple.

Sprawy nie ratował fakt, że przedsiębiorstwo początkowo stawiało na dość proste konstrukcje i zmagało się z licznymi problemami, nie wyłączając słabej obsługi klienta. Później jednak producent zaczął poszerzać swoje portfolio o urządzenia ze średniej i wyższej półki cenowej, a jego sprzęt zyskiwał coraz to nowych zwolenników. W końcu doszło do tego, że Huawei w 2016 roku zapowiedziało, że w ciągu 5 lat zdetronizuje Samsunga i zostanie liderem rynku. Wtedy wielu z nas podawało w wątpliwość takie prognozy. Teraz wiemy jednak, że firma ma na to realne szanse.

Zobacz ranking najpopularniejszych smartfonów w Polsce!

Jak donosi redakcja portalu GSMArena, Huawei do końca roku będzie odpowiadało za 17,7% sprzedanych telefonów. W przypadku Samsunga będziemy natomiast mówić o 21,3%. Mówiąc krótko, Chińczycy są już naprawdę blisko dogonienia twórców urządzeń z serii Galaxy. Czy uda im się przejąć tytuł lidera w 2020 albo w 2021 roku? Niestety, naprawdę trudno odpowiedzieć na pytanie. Przedsiębiorstwo ma ostatnio poważne problemy z rządem USA, przez które jego nowy sprzęt nie ma dostępu do m.in. frameworka Play Services, sklepy Play i aplikacji Google. Jeśli blokada handlowa nie zniknie, to marce może być naprawdę ciężko rywalizować z Samsungiem.

Źródło: gsmarena
gregorioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gregorio2019.12.14, 15:34
Jak zaleje Chiny, Indie i pozostale kraje poludniowej Azji tanimi i w miare dobrymi telefonami to w sztukach czemu nie. Wartosc sprzedazy i zyski to calkiem inna sprawa.
SundayUserZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SundayUser2019.12.14, 20:25
Gigant z Shenzen... Po prostu produkują to co ludzie chcą kupić.
Gdyby producent urządzeń serii Galaxy nie pluł w twarz ludziom chcącym wydać 800-1500zł za słuchawkę, to pewnie by nie był zagrożony. O Japku nie wspominając.
Coś się kończy, coś się zaczyna.
Zaloguj się, by móc komentować
1