aktualności

Mortal Kombat 11 z trybem cross-play pomiędzy PlayStation 4 a Xboksem One

2
13 grudnia 2019, 17:19 Bartosz Czechowicz

Usprawnienie, na które czekaliśmy. Tryb cross-play był jedną z najbardziej wyczekiwanych opcji w grach z funkcją multiplayer w ciągu kilku ostatnich lat. Dzięki niemu internauci mogą bowiem bawić się po sieci z osobami, które korzystają z różnych urządzeń i systemów operacyjnych, co, jak nietrudno zgadnąć, znacznie zwiększa pulę graczy chętnych do rywalizacji bądź kooperacji.

Niestety, do tej pory na taką możliwość niezbyt przychylnie patrzyło Sony. Do tej pory, ponieważ konsole z rodziny PlayStation 4 niedawno zaczęły oferować swoim użytkownikom opcję cross-play. Kilka dni temu pisaliśmy, że taką możliwość daje nowy Minecraft, a dzisiaj dowiedzieliśmy się, że odpowiednia funkcja pojawiła się w Mortal Kombat 11. Żeby zacząć z niej korzystać, trzeba zaktualizować grę do najnowszej wersji. Update pozwala na wspólną zabawę z posiadaczami konsol z serii Xbox One. Nowy tryb multi ma dotyczyć rozgrywek Online Kasual oraz wyznaczonych wcześniej Krossplay Online Rooms.

Zobacz, ile kosztują konsole obecnej generacji:

Mówiąc krótko, rosną szanse na to, że crossplay będzie standardem w przypadku konsol. Jeśli tendencja się utrzyma, to odpowiednia funkcja powinna być startowo dostępna w przypadku nex-genów, czyli PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Źródło: wccftech
Filip454Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Filip4542019.12.14, 02:27
O crossplayach było głośno jeszcze za czasów Xboxa 360. Mało jest takich gier, a szkoda.
SajlorMunZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SajlorMun2019.12.15, 09:34
Filip454 @ 2019.12.14 02:27  Post: 1226796
O crossplayach było głośno jeszcze za czasów Xboxa 360. Mało jest takich gier, a szkoda.

Trzeba za to dziękować takim firmom jak Sony, które z premedytacją latami wszystko blokowały. Zresztą w przypadku takich gier jak MK nie ma to żadnego znaczenia, bo są całkowicie niegrywalne po sieci. Za duże lagi, przez co nie da się na nic co robi przeciwnik odpowiednio zareagować. Tylko spam działa, bo większość ludzi ma żenującej jakości łącza, a i sam kod sieciowy nie powala. Już nawet nie wspominam o gubieniu inputu. Ale fakt, że miło słyszeć o jakimś postępie.
Zaloguj się, by móc komentować
1