aktualności

Samsung Galaxy Fold 2 z ekranem typu UTG

3
12 grudnia 2019, 18:29 Bartosz Czechowicz

Firma uczy się na błędach. Wiele lat czekaliśmy, aż Samsung w końcu pokaże swojego pierwszego smartfona ze składanym ekranem. Niestety, producent zaliczył ogromną wpadnę zaraz po prezentacji modelu Galaxy Fold. Okazało się bowiem, że wyświetlacz urządzenia bardzo szybko się niszczy, przez co Koreańczycy byli zmuszeni do przesunięcia daty jego sklepowego debiutu.

Sprzęt jest już jednak dostępny w sprzedaży, a z krążących po sieci przecieków wynika, że Samsung pracuje nad jego następcą. Jeśli wierzyć plotkom, to Galaxy Fold 2 zostanie pokazany już 18 lutego, a telefon zaoferuje swoim użytkownikom podzespoły typowe dla klasy high-end i konstrukcję opartą na klapce (z tego rozwiązania korzysta najświeższa Motorola RAZR). Teraz dowiedzieliśmy się natomiast, że smartfon otrzyma też ekran typu UTG (Ultra-Thin Glass) - wskazuje na to jeden ze złożonych przez firmę wniosków patentowych. To bardzo dobra wiadomość.

Dlaczego? Taki wyświetlacz ma być bowiem bardzo odporny na uszkodzenia. Panele UTG trudno zarysować, przez co nie potrzebują one dodatkowej, ochronnej warstwy na sobie, a dodatkowo są niesamowicie cienkie - ich grubość wynosi zaledwie 30 µm, czyli tyle samo, co w przypadku ludzkiego włosa. Niestety, produkcja tych ekranów jest też bardzo kosztowna. Można by więc przypuszczać, że Galaxy Fold 2 będzie jeszcze droższy od pierwowzoru, ale plotki mówią co innego - sprzęt ma bowiem kosztować około 1000 dolarów.

Źródło: gsmarena
marcus1212Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
marcus12122019.12.12, 20:00
10#1
Zawsze słyszymy że jakiegoś materiału/szkła praktycznie nie można zarysować (albo trudno jest to zrobić) a potem... wszyscy wiemy.
xtn2019.12.12, 23:22
Teraz Samsung w podziękowaniu dla beta testerów, którzy kupili wersje próbna, potocznie zwana Fold 1, powinien im wysłać Folda 2.
Edytowane przez autora (2019.12.12, 23:23)
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.12.16, 09:58
zginany ekran to wyważanie otwartych drzwi. ech....
za to zginany ekran, ale nie w jednej linii ale jako zmiana kąta profilu ekranu przydałby się w TV :) chcę mieć ekran płaski, to pokrętłem ustawiam na płasko. chcę zakrzywiony (curved), to skręcam pokrętło i mam. pewnie zaraz na to będzie trollowaty patent.
Zaloguj się, by móc komentować
1