aktualności

Intel zatrudnił byłego dyrektora technologicznego GlobalFoundries

5
12 grudnia 2019, 13:54 Adrian Kotowski

Kolejna doświadczona postać branży procesorów dołącza do niebieskich. Tym razem wypadło na Gary'ego Pattona, byłego już dyrektora technologicznego w firmie GlobalFoundries. Jego zatrudnienie wskazuje na to, że firma Boba Swana chce usprawnić rozwój swoich technologii produkcji i produktów wytwarzanych przy ich pomocy. Wiedząc, jakie problemy miał w ostatnim czasie Intel, pomoc Pattona może być nieoceniona.

Jak wspomnieliśmy, Gary Patton pracował wcześniej z GlobalFoundries, do którego dołączył po przejęciu przez ten podmiot działu produkcyjnego firmy IBM, gdzie z kolei był odpowiedzialny za segment Microelectronics. Wszędzie jednak miał bardzo podobne zadania – odpowiadał za rozwój i badania dotyczące uruchamiania nowych procesów technologicznych. W Intelu miałby zajmować się wdrażaniem nowych projektów związanych z chipami w nowych litografiach.

Gary Patton

Patton objął funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego ds. uruchamiania projektów, będąc przy tym podległym dyrektorowi technologicznemu Intela, Mike'owi Mayberry'emu. Odejście nowego pracownika niebieskich z GloFo nie jest niczym zaskakującym, pamiętając o wstrzymaniu przez tę firmę rozwoju technologii 7 nm i skupieniu się na litografiach 14/12 nm. Teraz przedsiębiorstwo pracuje nad wyspecjalizowanymi technologiami 22FDX i 12FDX, by uniknąć w ten sposób bezpośredniej walki z TSMC i Samsungiem. Patton nie miał w tej kwestii wiele do powiedzenia, a blokowanie rozwoju nowocześniejszych technologii z pewnością nie było dla niego dobrą informacją.

Nowy pracownik Intela dołączył do grupy innych doświadczonych inżynierów i projektantów, którzy w ostatnich latach znaleźli zatrudnienie w przedsiębiorstwie z Santa Clara. Wśród nich znajdziemy m.in. Jima Kellera, rozwijającego mikroarchitekturę CPU, Raję Koduriego, odpowiedzialnego za układy graficzne i Murthy'ego Renduchintalę, głównego inżyniera, pracującego wcześniej w Qualcommie.

Sprawdź ceny popularnych procesorów Intela:

Źródło: Reuters
bodziokrakZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bodziokrak2019.12.12, 14:18
-9#1
Pewnie 2500 na rękę a dla skarbówki na papierze jeszcze mniej.
komisarzZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
komisarz2019.12.12, 14:56
Jim Keller to wydmuszka zatrudniona ze wzgledow marketingowych. Teraz tez nie zajmuje sie projektowaniem, tylko kominukacja:
https://www.anandtech.com/show/13048/an-an...eller-interview
co do Koduriego to zobaczymy jak intel oglosi preiere nowej grafiki...
h63619Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
h636192019.12.12, 17:35
No to zaraz kupią licencję na 10nm od TSMC i stwierdzą, że tyle im wystarczy we własnych fabach, a kolejne procki będą robić u TSMC i Samsunga.
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.12.16, 10:21
bodziokrak @ 2019.12.12 14:18  Post: 1226596
Pewnie 2500 na rękę a dla skarbówki na papierze jeszcze mniej.


chłopie, ty wiesz wszystko. startuj na dyrektora technologicznego, im szybciej tym lepiej :) zrób to teraz . potem będzie za późno bo już tyle wiedział i umiał nie będziesz :)
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.12.16, 10:24
no cóż, zakup technologii od TSMC przez Intela może nie być takim głupim pomysłem :) pytanie, czy Intel zgodzi się na warunki stawiane przez TSMC, bo tanio nie będzie.

A co do technologii, nie ma co ukrywać że 10nm i 10nm+ TSMC jest obecnie postrzegane jako litografia jeszcze w zasadzie budżetowa. kolejne litografie są już znacznie droższe.
Zaloguj się, by móc komentować
1