aktualności

Samsung wprowadzi 5G do swoich low-endowych smartfonów

4
10 grudnia 2019, 20:00 Bartosz Czechowicz

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Samsung od lat dzierży tytuł lidera rynku smartfonów, ale trudno nie zauważyć, że firma ma coraz większe problemy z konkurencją. Popularność flagowych "galaktyk" jest podgryzana przez iPhone'y oraz czołowe modele takich marek jak Huawei czy OnePlus, a tańsze telefony Koreańczyków z kolei mają bardzo mocną konkurencję w postaci urządzeń Xiaomi, Oppo oraz Vivo.

Problem najwyraźniej widzi sam producent, który, jeśli chce utrzymać tytuł lidera, musi zacząć lepiej przykładać się do swojego sprzętu. Z najnowszych doniesień wynika, że Samsung przygotowuje naprawdę ciekawe smartfony klasy... low-end. Urządzenia mają bowiem oferować technikę łączności 5G. Jeśli wierzyć redakcji portalu Ubergizmo, to przedsiębiorstwo zamierza kupić odpowiednie chipy od MediaTeka. Chodzi oczywiście o układy MT6885 oraz MT6873. Jednostki pojawią się w przyszłorocznych modelach z serii Galaxy A oraz Galaxy M.

Zobacz ranking najpopularniejszych smartfonów w Polsce!

Samsung nie będzie jednak jedynym producentem, który kupi wymienione SoC. Na ich zamówienie zdecydowały się bowiem również takie firmy jak Oppo, Vivo czy Xiaomi. Mówiąc krótko, coraz większymi krokami zbliżają się czasy, w których 5G będzie standardem. Niestety, najpewniej mini kilka ładnych lat, zanim ta technika upowszechni się w Polsce, szczególnie poza większymi miastami.

Źródło: gsmarena
gregorioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gregorio2019.12.10, 22:02
Upowszechnienie sie 5G na pewno jest dobra wiadomoscia szczegolnie dla tych, co kupuja telefon na kilka lat.
menel00Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
menel002019.12.11, 06:24
„ Samsung wprowadzi 5G do swoich low-endowych smartfonów”
Samsung faktycznie nie robi najlepszych telefonów ale nazywanie ich wszystkich low endowymi to trochę przesada :D
MorrowindZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Morrowind2019.12.11, 22:48
Niech jeszcze wprowadzi Always On Display do A30s i A40, to wtedy coś w niższych półkach ugrają...
MarmiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marmi2019.12.17, 20:56
U nas na 5G nie ma na razie szans ze względu na przepisy. Operatorzy musieliby postawić las nadajników w całej Polsce aby być w zgodzie z nimi. Co się oczywiście nikomu nie opłaci.
Opcje są dwie: lobby 5G wymusi zmianę przepisów lub technologia pójdzie tak do przodu, że nadajników nie będzie trzeba stawiać.
Na razie kto mieszka w Polsce może się 5G zupełnie nie przejmować.
Zaloguj się, by móc komentować
1