aktualności

Minecraft na PlayStation 4 dostanie opcję cross-play

1
10 grudnia 2019, 19:27 Bartosz Czechowicz

W końcu pobawimy się z użytkownikami innych platform. Minecraft już od dawna oferuje funkcję cross-play. Dzięki niej internauci mogą grać po sieci z osobami, które korzystają z różnych urządzeń i systemów operacyjnych. Niestety, usprawnienie do tej pory nie było dostępne na konsolach z rodziny PlayStation 4.

Nie wynikało to jednak z opieszałości deweloperów, a z polityki Sony. Ta jednak zmieniła się w ostatnim czasie. Pierwszym, znanym tytułem pozwalającym na dzielenie rozgrywki z użytkownikami innych platform w przypadku konsol PlayStation 4 został Fortnite. Teraz twórcy gier przygotowują swoje produkcje dla popularnej "czarnulki" już z opcją cross-play, albo pracują nad odpowiednimi aktualizacjami dla istniejących gier. Taki update dostał właśnie niesamowicie popularny Minecraft.

Zobacz, ile kosztują konsole obecnej generacji:

Pakiet aktualizacyjny nosi nazwę Bedrock Edition i daje też dostęp do sklepu Minecraft Marketplace, w którym można kupić dodatkowe skórki, minigry czy nawet... całe światy. Jeśli zaś chodzi o sam cross-play, to dzięki niemu połączymy się z posiadaczami komputerów PC, konsol Xbox i Nintendo Switch, urządzeń z systemami Android i iOS oraz z właścicielami gogli Samsung Gear VR.

Źródło: ubergizmo
1