aktualności

Samsung Galaxy Fold 2 ma mieć praktycznie te same podzespoły, co flagowy model Galaxy S11

2
7 grudnia 2019, 15:22 Bartosz Czechowicz

Urządzenie może wyróżniać się głównie składanym panelem. Samsung na dobre wchodzi na rynek smartfonów ze zginanymi ekranami. Firma w tym roku w końcu pokazała i wprowadziła do sklepów wyczekiwany od dawna model Galaxy Fold, a w przyszłym roku da nam ona oficjalnego następcę tej konstrukcji. Sprzęt nie został jeszcze oficjalnie ujawniony, ale w sieci znajdziemy coraz więcej informacji na jego temat.

Redakcja portalu GSMArena twierdzi, że Samsung Galaxy Fold 2 zostanie zapowiedziany gdzieś w lutym. Co ważne, w tym samym miesiącu ma pojawić się flagowy model Galaxy S11. Oba urządzenia będą reprezentować klasę high-end i pochodzić od tego samego producenta, więc można by oczekiwać, że spora część ich specyfikacji technicznej okaże się... identyczna. Tymczasem z najnowszych doniesień wynika, że w istocie tak będzie. Redakcja portalu Bloomberg twierdzi bowiem, że smartfony mają korzystać z tego samego, 108-megapikselowego sensora z 5-krotnym, peryskopowym zoomem optycznym. Jeśli dodać do tego, że obie konstrukcje najpewniej zostaną oparte na najmocniejszych chipach Exynos/Snapdragon i 12 GB RAM-u, to wyraźnie widać, że będziemy mieć do czynienia z praktycznie identycznym sprzętem.

Galaxy Fold 2 stylistycznie ma mocno odbiegać od swojego poprzednika. Urządzenie przede wszystkim będzie bazować na konstrukcji wykorzystującej klapkę, co, pod względem projektu, upodobni je do tegorocznej Motoroli RAZR. Sam smartfon ma być też dużo bardziej przystępny cenowo. Jeśli wierzyć plotkom, to koszta zakupu kolejnego, składanego telefonu Samsunga spadną z 2000 na 1000 dolarów.

Źródło: gsmarena
losiuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
losiu2019.12.07, 15:55
-3#1
Ekran o trwałości galaretki pewnie zostanie. Może choć pozbędą się tego obleśnego wcięcia. Dla masochistów.
ConeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Cone2019.12.07, 17:33
-2#2
Pomysł fajny ale jest parę rozwiązań które mi się nie podobają w tym wygląd.
Zaloguj się, by móc komentować
1