Aktualność
Piotr Bulski, Poniedziałek, 26 stycznia 2004, 17:31
Niebezpieczeństwo związane z najnowszymi wirusami panoszącymi się w sieci, spowodowane często jest tym, że systemy chroniące komputery przed atakami robaków opierają się na pewnej, wcześniej dostarczonej im wiedzy. Dzięki np. aktualizacjom baz danych o wirusach, ochrona antywirusowa komputera, czy całej sieci „wie” na co ma uważać i jak sobie z ewentualnym zagrożeniem radzić. Niestety taki system ma słabość. Jest całkowicie nieodporny na zupełnie nowe sposoby ataku, o których po prostu nie został „poinformowany”.

Zaradzić temu problemowi ma nowe oprogramowanie opracowywane przez firmę Icosystem z Cambridge (Massachusetts, Stany Zjednoczone). Naukowcy opracowują tam program, który będzie starać się „przewidzieć” ewolucję wirusów czy sposobów jakimi posłużą się w przyszłości hakerzy.

System opiera swe przewidywania na wiedzy o dotychczasowych próbach ataków. W założeniach, „przewidywanie” miałoby następować w centralnym komputerze, a jego efekty, tzn. sposób zabezpieczenia przed nadchodzącym zagrożeniem, byłyby rozsyłane siecią do innych maszyn. Mogłoby to pomóc w zabezpieczeniu komputerów na długo przed tym, zanim realne zagrożenie rzeczywiście by się pojawiło.
Źródło: Guru of 3D
Ocena aktualności:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
*Konto usunięte* (2004.01.27, 12:50)
Ocena: 0
zycze im powodzenia bo bedzie im potrzebne; jak historia óczy nie ma 'doskonalych' smilies/wink.gif
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
32 cale, 4K, wysoka jakość, no i HDR. 26
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Nvidia G-Sync może zejść na margines. 54
O autorze
Facebook
Ostatnio komentowane