aktualności

Facebook pozwoli transferować zdjęcia i filmy na Google Photos

1
2 grudnia 2019, 17:00 Adrian Kotowski

Największa platforma społecznościowa na świecie przygotowała narzędzie, które może zaciekawić użytkowników, którzy lubią się na niej dzielić swoimi zdjęciami lub filmami. Dzięki nowej usłudze DTP możliwe jest proste przeniesienie naszych materiałów z Facebooka do Google Photos. Taka opcja z pewnością ułatwi przeglądanie naszych treści.

O planach udostępnienia odpowiedniego narzędzia Facebook poinformował na swoim blogu. Rozwiązanie Data Transfer Project znajdziemy pod tym adresem, ale w chwili pisania tego newsa mogą z niego korzystać jedynie mieszkańcy Irlandii. Światowa premiera nowej funkcji przewidziana jest na pierwszą połowę 2020 roku, po zebraniu odpowiedniej liczby informacji w czasie trwania testów.

Nowa opcja związana ma być ze zmianami wprowadzonymi przez Facebooka, dotyczącymi prywatności użytkowników. Firma chce oferować techniki i funkcje, którym jej klienci będą ufać i używać ich efektywnie. Użytkownicy mają mieć możliwość przenoszenie swoich danych między usługami lub pobrania wszystkich prywatnych informacji, które zbiera konkretna firma.

Co ważne, transfer plików między Facebookiem i Google Photos ma być w pełni szyfrowany. Do tego przed rozpoczęciem migracji niezbędne będzie podanie odpowiednich danych logowania, potwierdzających, że zdjęcia i filmy, które mają zostać przesłane, rzeczywiście należą do nas. Facebook zapewnia, że będzie brał pod uwagę opinie osób testujących rozwiązanie i na bieżąco wprowadzał odpowiednie zmiany.

Źródło: Facebook
Filip454Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Filip4542019.12.03, 00:17
Jeśli chodzi o pliki, to przydałaby się taka funkcjonalność na dyskach internetowych.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1