aktualności

HyperX Alloy Origins Core - prezentacja mechanicznej klawiatury TKL dla graczy

0
2 grudnia 2019, 14:53 Adrian Kotowski

Kompaktowy sprzęt dla wymagających graczy. Należąca do Kingstona marka HyperX zaprezentowała klawiaturę mechaniczną Alloy Origins Core, która może zainteresować użytkowników szukających konstrukcji TKL. Sprzęt ma charakteryzować się wysoką jakością wykonania i nieźle prezentującym się podświetleniem.

HyperX Alloy Origins Core to mówiąc krótko "obcięta" wersja modelu Alloy Origins. Klawiatura została pozbawiona bloku numerycznego, który wielu graczom nie jest do niczego potrzebny. Urządzenie ma aluminiowy korpus, który zapewnia odpowiednią sztywność i chroni przed uszkodzeniem. Użytkownik ma możliwość nabycia klawiatury z liniowymi przełącznikami mechanicznymi HyperX Red, o skoku klawisza 1,8 mm i sile aktywacji 45 g.

HyperX Alloy Origins Core

Wszystkie dostępne na pokładzie przyciski są podświetlane niezależnie i dzięki dołączonemu oprogramowaniu możemy wybrać tryb pracy tego systemu. Klawiatura ma wbudowaną pamięć do przechowywania trzech profili, oferuje pełny anti-ghosting i N-Key Rollover. Jak przystało na nowoczesny produkt, nie zabrakło również opcji sterowania multimediami, przy czym możemy z niej skorzystać korzystając z kombinacji klawisza FN z wybranymi przyciskami funkcyjnymi.

Jaką klawiaturę kupić? Polecamy sprawdzone modele na rynku

HyperX Alloy Origins Core

HyperX Alloy Origins Core

Użytkownik ma dostęp do trójstopniowej regulacji nachylenia urządzenia, przełączając się między opcjami 3°, 7° i 11°. Alloy Origins Core podpinamy do komputera przy pomocy przewodu USB o długości 1,8 m. Wymiary całej klawiatury to 360 x 132,5 x 34,5 mm, a jej waga wynosi 900 g. Opisywany produkt został wyceniony na 90 dolarów, czyli 20 dolarów mniej niż kosztuje pełnowymiarowy model HyperX Alloy Origins. Poniżej możecie sprawdzić, ile ten drugi model kosztuje w Polsce.

Źródło: HyperX
1