aktualności

Klawiatura nożycowa trafi do kolejnych MacBooków Pro

1
19 listopada 2019, 09:46 Bartosz Czechowicz

Chyba warto poczekać z zakupem sprzętu Apple. Kiedy gigant z Cupertino zapowiedział, że zamierza implementować w swoich komputerach klawiatury z mechanizmem motylkowym, większość z nas odebrała to jako świetną wiadomość - takie układy cechują się dużą stabilnością, więc powinno się na nich również bardzo wygodnie pisać. Niestety, szybko okazało się, że pomysł nie jest tak dobry, jak mogłoby się wydawać.

Urządzenia okazały się bowiem bardzo podatne na zanieczyszczenia, co powodowało zacinanie się klawiszy. Amerykanie próbowali jakoś usprawnić całą konstrukcję, ale ostatecznie postanowiono, że firma po prostu wróci do wykorzystywanego wcześniej mechanizmu nożycowego. Pojawił się on w najnowszym, 16-calowym MacBooku Pro, a internet szybko obiegły spekulacje, że rozwiązanie od teraz będzie stałym elementem notebooków z tej linii. Doniesienia te właśnie niejako potwierdził serwis DigiTimes. Portal pisze, że kolejny MacBook Pro również otrzyma klawiaturę nożycową. Znajdzie ona zastosowanie w odświeżonym, 13-calowym modelu. Premiera sprzętu nastąpi gdzieś w pierwszej połowie przyszłego roku.

Ile będzie kosztował ten laptop? Nie wiadomo, ale 16-calowa edycja została wyceniona na taką samą kwotę, co starszy, 15-calowy sprzęt. Niewykluczone więc, że Apple nie podniesie kosztów zakupu urządzenia względem poprzedniej generacji. Listę sprzedawanych obecnie przez firmę MacBooków Pro wraz z cenami możecie sprawdzić tutaj.

Źródło: ubergizmo
Filip454Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Filip4542019.11.24, 19:41
Lepiej, żeby używali sprawdzonych rozwiązań. Przecież innowacje można wprowadzać nie tylko na polu klawiatur i ergonomii...
Zaloguj się, by móc komentować
1