aktualności

Huawei patentuje składanego smartfona o konstrukcji bliźniaczej do najnowszej Motoroli RAZR

3
17 listopada 2019, 18:21 Bartosz Czechowicz

Być może warto wstrzymać się z ewentualnym zakupem tamtego modelu. Motorola kilka dni temu oficjalnie zaprezentowała swojego pierwszego, składanego smartfona. Urządzenie rozszerzyło dawno nie odświeżaną rodzinę RAZR i wzbudziło spore zainteresowanie na rynku - producent zdecydował bowiem, że będzie ono zauważalnie tańsze od takich modeli jak Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X, ale jednocześnie zaoferuje swoim użytkownikom słabsze podzespoły.

Sprzęt wyróżnia się też nietypową, składaną w pionie konstrukcją. Tak na dobrą sprawą jest to telefon z klapką, tyle tylko, że w środku mamy duży, zginany ekran. Niestety, samo urządzenie najpewniej będzie dość drogie (mówi się o 1500 dolarów), a już teraz widać, że ma ono bardzo poważną wadę w postaci... małej baterii - 2510 mAh wygląda bardzo kiepsko jak na 2019 rok i taki sprzęt. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że niedługo na rynek może trafić kolejny smartfon z klapką i składanym panelem. Wniosek patentowy, który opisuje taki model, złożyło Huawei. Jego dokładna specyfikacja techniczna nie jest obecnie znana, ale wiadomo, że sam wyświetlacz nie ma składać się idealnie w połowie, co oznacza, że nawet po zamknięciu konstrukcji będziemy mieć dostęp do części ekranu. Niezły i najpewniej dość energooszczędny pomysł.

Najnowsza Motorola RAZR

Jeśli nadchodzący telefon Huawei nie będzie reprezentantem klasy premium, tylko np. mid-range, to może okazać się, że jest on całkiem niezłą alternatywą dla wspomnianej wcześniej Motoroli RAZR. Miejmy tylko nadzieję, że faktycznie będzie on dużo tańszy niż sprzedawane obecnie, zginane konstrukcje.

Źródło: gizmochina
komisarzZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
komisarz2019.11.18, 01:07
-1#1
Przypadek? Czy chinska specjalnosc - szpiegostwo przemyslowe.
likoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
liko2019.11.18, 08:05
Tytuł nie ma sensu. Patent nie może być bliźniaczy.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1