aktualności

Microsoft, przynajmniej częściowo, kończy z Cortaną na iOS i Androida

3
17 listopada 2019, 17:58 Bartosz Czechowicz

Czy jednak naprawdę mamy czego żałować? Na rynku już od kilku lat trwa moda na rozwijanie przez firmy własnych asystentów użytkownika. Apple ma Siri, Google Assistanta, Samsung platformę Bixby, Amazon pomocnika Alexa a Microsoft Cortanę. Wszystko wskazuje jednak na to, że ostatnia z usług niedługo doczeka się dużej przebudowy.

Gigant z Redmond poinformował właśnie, że aplikacja Cortany zostanie wyłączona w przypadku systemów operacyjnych Android oraz iOS. Jej kasacja ma nastąpić bardzo szybko, bo już 31 stycznia przyszłego roku. Informacje dotyczące planów firmy pojawiły się na jej forach w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii, ale w sieci mówi się, że zmiany nie dotkną tylko wymienionych rynków, a będą mieć charakter globalny. Wszystkie treści stworzone w programie Cortana mają być jednak dostępne w systemie Windows.

Windows 10 - sprawdź aktualne ceny

Dlaczego Microsoft zdecydował się na taki krok? Cóż, za kulisami mówi się, że Cortana po prostu przegrała walkę o klienta z konkurencją w postaci Siri czy Assistanta Google. Producent, na szczęście, nie ma jednak zamiary całkowicie uśmiercać swojego pomocnika. Zamiast tego będzie on integrowany z pakietem Microsoft 365, co oznacza, że samodzielna aplikacja Cortany stanie się po prostu... zbędna.

Źródło: gsmarena
lolotronZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
lolotron2019.11.17, 18:20
Podobnie jak zbędny był Pan Spinacz XD.
geforce_tmZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
geforce_tm2019.11.17, 18:28
MS to mistrz ubijania własnych produktów i pomyslow. Najpierw ubili windows phona, teraz ubili cortane. Aby było ciekawiej, jak uruchomiłem cortane w wersji en_gb na windows phonie to dogadywałem się z nią ta moja słaba angielszczyzną. Później tak jakby zmniejszyli ilość jej funkcji. A ostatecznie po jakimś czasie przestała rozumieć ta moja angielszczyznę. Przestałem używać. Jeżeli odczucia innych użytkowników były podobne to nic dziwnego że przegrała z rozwijana konkurencja.
h63619Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
h636192019.11.18, 12:28
Cortana to asystent z Windows Mobile. Microsoft myśli, że może zrobić Cortanę, Bing i Edge na Ios i Androida a ludzie będą tego używać. Nadela ubije wszystko poza Azure a jak klienci zorientują sie, że na dłuższy czas taniej kupić serwer na Epicu niż przepłacać za chmury, to z Microsoftu nic nie zostanie.
Zaloguj się, by móc komentować
1