aktualności

Huawei: nowe produkty z serii Mate 25 listopada

0
15 listopada 2019, 11:23 Bartosz Czechowicz

Co dokładnie przygotowała firma? Huawei planuje premierę nowych urządzeń z rodziny Mate. Informację ujawnił dyrektor generalny firmy, Richard Yu. Producent nie zdradza, co zobaczymy w trakcie imprezy, ale w sieci znajdziemy już całkiem sporo przecieków na temat nadchodzącego sprzętu.

Głównym punktem konferencji może być nowy tablet Chińczyków, MatePad Pro. Jeśli wierzyć plotkom, to będzie to bardzo solidny model klasy high-end. Urządzenie ma bazować na najmocniejszym chipie Huawei, układzie Kirin 990 i maksymalnie 8 GB RAM-u, a jego użytkownicy będą mogli korzystać z doczepianej magnetycznie klawiatury i stylusa. Sprzęt dostanie też ekran z otworem, w którym znajdzie się kamera do rozmów wideo. Niestety, ma ona znajdować się w rogu wyświetlacza, co przełoży się na dość nienaturalny obraz. Szkoda, że firma zamiast tego nie wybrała mechanizmu pop-up umieszczonego na środku górnej krawędzi obudowy, ale można się domyślić, że Huawei po prostu chciało być pierwszym producentem elektroniki, który pokaże tablet "z dziurą".

Zobacz, jakie smartfony cieszą się największym zainteresowaniem w Polsce!

W trakcie imprezy najpewniej zobaczymy także jakieś smartfony z serii Mate. Być może firma pokaże również smartwatch. Miejmy tylko nadzieję, że wszystkie z urządzeń otrzymają dostęp do ekosystemu Google i sklepu Play. Dobrze wiemy, że, jeśli chodzi o tę markę, to nie jest to już standardem.

Źródło: gsmarena
1