aktualności

Google Stadia bez wielu ważnych funkcji na premierę usługi

6
14 listopada 2019, 18:32 Adrian Kotowski

Nie wszystkie obiecane przez Google rozwiązania będą dostępne na premierę usługi Stadia. Potwierdzili to przedstawiciele platformy w sesji pytań i odpowiedzi na Reddicie. Na brakujące opcje trzeba będzie trochę poczekać, ale przedstawiciele firmy zapewnili, że wszystkie prace idą w dobrym kierunku. Nie wygląda jednak, by to oświadczenie uspokoiło społeczność graczy.

Google Stadia to jedna z najbardziej wyczekiwanych usług, która wzbudza również sporo kontrowersji. Wielu graczy jest jej niechętnych i już teraz głośno mówi, że nie zamierza kupować tam gier, których zresztą będzie początkowo naprawdę niewiele – w dniu startu platformy w bibliotece będzie zaledwie 12 pozycji. To niestety nie jedyne braki, o jakich poinformowali przedstawiciele Google'a.

Andrey Doronichev i Beri Lee z Google Stadia

Andrey Doronichev i Beri Lee w redditowej sesji AMA ujawnili, że zapowiadana funkcja Family Sharing, pozwalająca na dzielenie się grą z członkami rodziny, niestety nie będzie dostępna na premierę Stadii. Podobnie sprawa ma się z wchodzącą w skład pakietu Stadia Founder's Edition przepustką Buddy Pass, umożliwiającą skorzystanie z platformy naszemu znajomemu. Druga opcja ma pojawić się w ciągu około 2 tygodni po starcie usługi streamingu gier.

Smakiem będą musiały obejść się osoby, lubiące kolekcjonować osiągnięcia – co prawda, system będzie zbierał informacje o naszych poczynaniach i akcjach w grach, ale Google nie przygotowało jeszcze odpowiedniego interfejsu użytkownika z notyfikacjami i podglądem zdobytych osiągnięć. Dowiedzieliśmy się ponadto, że obecnie dostępne urządzenia Chromecast Ultra nie będą gotowe na Stadię i trzeba będzie zaktualizować ich firmware.

Największym jednak problemem jest fakt, że jeśli zamierzacie korzystać ze Stadii na PC, to nie otrzymacie możliwości streamowania rozgrywki w 4K. Taka opcja ma pojawić się na pecetach dopiero w 2020 roku. Do tego czasu strumień w 4K, z HDR i dźwiękiem 5.1 Surround będzie dostępny tylko dla wspomnianych urządzeń z serii Chromecast Ultra. Na sam koniec trzeba też dodać, że Google nie podało jeszcze żadnych danych o darmowych tytułach, które trafią do subskrybentów Stadia Pro. Doronichev uważa, że lista zostanie ujawniona już wkrótce, ale nie podał na ten temat żadnych konkretów.

Źródło: Reddit
cgdestroyerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
cgdestroyer2019.11.14, 20:15
11#1
Wszystko wskazuje na to że szybko trafi do https://gcemetery.co/ nawet google chyba nie wierzy w powodzenie skoro szykuje aż tak huczny start który zainteresuje chyba nikogo.
Edytowane przez autora (2019.11.14, 22:27)
Kris194Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kris1942019.11.14, 21:43
Brak podstawowych funkcji na premierę, nic tylko pogratulować :E
DeniryerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Deniryer2019.11.14, 21:55
'Na sam koniec trzeba też dodać, że Google nie podało jeszcze żadnych danych o darmowych tytułach, które trafią do subskrybentów Stadia Pro'

No z tej puli tytułów to mają co wybierać. Co, nikt nie chce udostępniać najnowszych tytułów za parę szekli?

Niektóre z tych rzeczy ewidentnie pochodzą pod fałszywy marketing... Funkcje i passy, które mają być na premierę będą za 2 tygodnie lub miesiąc... o ile nie zaliczą obsuwy.
Heinrich07Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Heinrich072019.11.14, 22:33
Przecież to od początku była jakaś padaka. Ja to myślałem, że to będzie działało na zasadzie Game Passa (który jest genialny), ale w oparciu o streaming. A tutaj każą ci wykupywać każdy tytuł oddzielnie i jeszcze abonament na 4K. Trochę iks de.

Sukcesu nie wróżę, tym bardziej że to jeszcze nie jest ten czas na streaming.
mag_zbcZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mag_zbc2019.11.15, 10:32
Steam Remote Play potrafi działać mocno średnio po sieci lokalnej i w 1080p, a Google chce żeby Stadia nadawała się do użytku mając serwery na drugim końcu świata i w 4k. Wróżę duży sukces.
supervisorZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
supervisor2019.11.15, 10:55
Ten system nie wypali. Aby taka usługa wypaliła muszą zostać spełnione pewne warunki. Najpierw google powinno zapewnić platformę pozwalającą na granie gier z własnego komputera, taką jak steam czy EGS i oferować streaming jako usługę dodatkową.

Nigdy nie kupię gry którą mogę zagrać tylko i wyłącznie na serwerach które będą działać nie wiadomo do kiedy.
Zaloguj się, by móc komentować
1