aktualności

Apple Mac Pro i Pro XDR Display - sprzedaż ruszy w grudniu

0
13 listopada 2019, 18:53 Bartosz Czechowicz

Czekacie na ten sprzęt? Apple w końcu oficjalnie zapowiedziało nowego, 16-calowego MacBooka Pro. Nie jest to jednak jedyne urządzenie, jakie w przyszłości poszerzy ofertę giganta z Cupertino. Z udostępnionych w sieci materiałów wynika bowiem, że do sprzedaży niedługo trafo także stacja robocza Mac Pro oraz monitor Pro XDR Display.

Mac Pro po raz pierwszy został pokazany w czerwcu tego roku. Sprzęt przygotowano z myślą o zastosowaniach profesjonalnych, ale jego premiera była sporą niespodziankę - gigant z Cupertino od lat nie odświeżał tej serii. Jeśli zaś chodzi o specyfikację techniczną, to podstawowy model został wyposażony w 8-rdzeniowy procesor Intel Xeon 3,5 GHz, grafikę AMD Radeon Pro 580X, 32 GB RAM-u i 256-gigabajtowy nośnik SSD. Cena? Od 5 999 do nawet 20 000 dolarów. Koszta zakupu zależą oczywiście od wybranej konfiguracji. Pro XDR Display to natomiast ekran 6K, również przygotowany z myślą o zastosowaniach profesjonalnych. O wyświetlaczu głośno mówiło się za sprawą opcjonalnej podstawki, za którą Amerykanie liczą sobie... 999 dolarów.

Teraz wiemy, że oba produkty trafią do pierwszych użytkowników w grudniu. Sprzęt znajdziecie już na stronie Apple. Promocji na urządzenia giganta z Cupertino możecie natomiast szukać pod tym linkiem.

Źródło: ubergizmo
1