aktualności

Facebook oficjalnie uruchamia usługę Pay

2
13 listopada 2019, 18:07 Bartosz Czechowicz

To może być hit. Facebook poinformował właśnie, że oficjalnie uruchamia usługę Pay. Rozwiązanie, jak nietrudno zgadnąć, pozwoli osobom korzystającym z serwisów firmy na dokonywanie płatności. Usprawnienie ma działać nie tylko na największym portalu społecznościowym świata, ale także w Messengerze, Instagramie i WhatsAppie.

Za pomocą usługi będzie można przeprowadzać zbiórki pieniężne, dokonywać zakupów w grach i na platformie Facebook Marketplace, zamawiać bilety oraz przesyłać sobie nawzajem środki finansowe. Całość ma być bardzo prosta w obsłudze - wystarczy, że raz dodamy daną opcję płatności (np. kartę debetową), a zostanie ona w serwisie na stałe. Co ważne,  całość oferuje niezależność w kwestii ustawień usługi w poszczególnych aplikacjach - można skonfigurować ją w każdym programie oddzielnie albo dokonać globalnej konfiguracji dla wszystkich programów na raz.

Zobacz, jakie smartfony cieszą się największym zainteresowaniem w Polsce!

Facebook pozwoli oczywiście na podejrzenie historii transakcji i zarządzanie metodami płatności. Pojawi się także chat z pomocą. Niestety, usługa startowo będzie dostępna tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Można jednak założyć, że docelowo ma ona działać globalnie, czyli z czasem pojawi się również w Polsce.

Źródło: gsmarena
NamonakiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Namonaki2019.11.13, 18:36
ciekawe jak z bezpieczeństwem tej usługi bo konta na FB są przejmowane nagminnie ...
MarmiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marmi2019.11.20, 19:02
Nigdy nigdzie nie zostawiam danych karty płatniczej. Wolę wpisywać za każdym razem niż obudzić się pewnego dnia z pustym kontem.
Gdybym używał FB to jeśli dane karty zapisują się automatycznie to i tak bym z tego nie skorzystał. To samo dotyczy wszelkich innych sposobów płatności, które miałyby być zapisane na FB czy dowolnej innej platformie.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1