aktualności

Nokia TV zmierza na rynek

3
13 listopada 2019, 17:41 Bartosz Czechowicz

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Nokia już dawno ma czasy świetności za sobą. Może i minął okres, kiedy produkowane przez Finów telefony kojarzyły się z bardzo dobrą jakością i stanowiły jedną z najbardziej opłacalnych opcji zakupowych, jednak nie zmienia to faktu, że marka wciąż ma wielu oddanych fanów. Jest ona na tyle rozpoznawalna, że najwyraźniej warto wprowadzić ją na nowy segment rynku.

Jak donosi redakcja portalu GSMArena, do sklepów niedługo ma trafić telewizor Nokia TV. Urządzenie nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane, ale doczekało się ono certyfikacji w Indiach. Z informacji, które przedostały się do sieci, wiadomo, że sprzęt zostanie wyposażony w 55-calowy ekran 4K Ultra HD i system nagłośnienia JBL Audio. Spodziewamy się też usprawnień typowych dla odbiorników klasy smart TV, techniki Dimming Technology gwarantującej dobry kontrast i mocne czernie oraz Androida Pie i dostępu do sklepu Google Play Store. Telewizor ma zostać zaprezentowany na początku grudnia w Indiach, a w sieci spekuluje się, że, przynajmniej początkowo, to własnie do tego kraju będzie ograniczona jego sprzedaż. Niestety, cena modelu Nokia TV nie jest obecnie znana.

Zobacz, jakie telewizory mają największe wzięcie w Polsce!

Jeśli chodzi o popularnych producentów smartfonów, to własne telewizory mają takie firmy jak Samsung, Sony czy LG. Odbiorniki klasy smart TV sprzedaje również Xiaomi, a od niedawna także OnePlus. Teraz do wyścigu dołącza Nokia. Jak poradzi sobie ona na nowym rynku? Wszystko zależeć będzie od stosunku ceny do możliwości modelu Nokia TV, jednak trudno nie zauważyć, że temu urządzeniu może być ciężko pobić sprzęt promowany np. przez wspomniane wcześniej Xiaomi.

Źródło: gsmarena
blubajuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
blubaju2019.11.13, 17:50
NOKIA nie zmierza na rynek TV tylko na niego wraca, Kiedyś już były telewizory marki NOKIA, ale to zamierzchłe czasy :)
sprzetowiec90Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
sprzetowiec902019.11.13, 19:57
Moze niech lepiej wroca do produkcji gumowcow.
Jacek PiastZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Jacek Piast2019.11.14, 05:58
Ja w okolicach roku 2000 miałem 20 calowy (lub ciut mniejszy bo nie pamiętam dokładnie) monitor Nokia :)
Zaloguj się, by móc komentować
1