aktualności

Sony Xperia 3 na pierwszych zdjęciach

5
12 listopada 2019, 15:44 Bartosz Czechowicz

Nowy flagowiec Japończyków. Sony od lat ma ogromne problemy na rynku smartfonów, ale firma nie poddaje się i regularnie wprowadza na rynek kolejne urządzenia z serii Xperia. Jeśli wierzyć przeciekom, to producent obecnie pracuje nad bardzo ważną, bo flagową konstrukcją z tej rodziny, modelem Xperia 3. Do sieci przedostały się właśnie przedstawiające jego wygląd zdjęcia oraz szczątkowe doniesienia na temat specyfikacji technicznej.

Sprzęt przede wszystkim powinien bazować na układzie Snapdragon 865. To chip, który w przyszłym roku znajdzie zastosowanie w większości high-endowych smartfonów z Androidem. Sony podobno zdecydowało się także na panel OLED CinemaWide o proporcjach 21:9, ale obecnie nie wiadomo, jaką dokładnie będzie miał on rozdzielczość. Tajemnicą pozostaje także, czy ekran zaoferuje swoim użytkownikom modną ostatnio częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz. Zachodnia prasa podaje jednak, że sprzęt na pewno będzie miał 3 główne aparaty fotograficzne, płaski wyświetlacz bez notcha albo otworu na kamerę wideo (nie pojawi się także mechanizm typu pop-up), a na niektórych rynkach zadebiutuje on w wersji z łącznością 5G.

Xperia 3 najpewniej zostanie zaprezentowana podczas zimowych targów IFA. Żeby jednak urządzenie odniosło sukces, Sony powinno zmienić wycenę swoich flagowców. Xperie są zdecydowanie za drogie, przez co potencjalni klienci firmy wybierają albo dużo tańsze ale równie mocne konstrukcje od producentów z Chin, albo decydują się na modele znacznie bardziej renomowanych marek jak Samsung czy Apple.

Źródło: gsmarena
petertechZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
petertech2019.11.12, 16:36
Ich matryce do aparatów w telefonach od Sony kupują inni producenci więc niech poprawią soft ;) Do tego trochę większa bateria niż konkurencja, nie mniej RAMu niż LG, Huawei, Samsung, jack 3,5mm i dwie wersje 5 / 5,2 i powiedzmy 6 czy 6,2 calowym ekranem. Wycenione trochę taniej niż Samsung i dostępność wszędzie od razu na premierę i coś sprzedadzą.
Bo teraz to kto kupuje telefony Sony ? Już prawie nikt. LG...jak potanieją :E Huawei ma problemy, ale to inna kwestia. Jednak Android ma 'kawałek rynku' i trudno uwierzyć, że Sony tego nie potrafi wykorzystać. Tutaj jeszcze taka kwestia, że Chiny to ogromny rynek, ale u nich sprzedają się ich marki, a one nie do końca grają/grały fair, rząd inaczej patrzył na swoich itd.
Szczególnie, że Huawei przestał być tanią czy tańszą alternatywą. Oczywiście jest Xiaomi, ale to ciągle tylko kawałek rynku. Też już nie takie tanie, nie zawsze wszystkie modele i szybko dostępne.
Do tego jak się sprzedaje jednak trochę telewizorów, aparatów, szczególnie miliony konsol to trudno uwierzyć jak im kiepsko idzie.
Silver ShaiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Silver Shai2019.11.12, 19:57
-1#2
Sony swoimi telefonami pod wieloma aspektami zniechęcili oprócz ceną - wsparcie techniczne, gorsza jakość zdjęć mimo własnych matryc, jakością... i proporcjami ekranów. Z tego co zauważyłem, Sony nieco odeszło od tego co jest w sprzedaży - z jednej strony plus, bo wyróżniają się, ale te osoby to mniejszość.
Gdyby zrobili telefon w proporcjach 16:9 max 18:9 - takie retro, co Sony potrafi zrobić to nie małą furorę by tym wywołali. Sądzę, że niejeden by poszedł na to przez pewne upodobania i niechęć to obecnych wynalazków.
DiuranZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Diuran2019.11.13, 01:48
Seria Xz ciągle trzyma cene i zejść nie chce, a to są telefony znacznie lepsze od nowszej serii. Sony nie słucha jak ludzie narzekają na ich telefony, najbardziej, na bardzo małe baterie, aparaty które sprzedają innym a sami opanować nie potrafią, no i oczywiście ekran 21:9, większość osób nie chce takich rozmiarów wolą standardowe 16:9. Ojj SONY małymi ale pewnymi krokami zbliżasz się do zamknięcia biznesu z telefonami, jedynie będziesz części sprzedawał jak aparaty itd.
Jacek PiastZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Jacek Piast2019.11.13, 07:02
Jestem starej daty lubię i Sony i Samsunga i trochę dziwnie dla mnie brzmi tekst 'na modele znacznie bardziej renomowanych marek jak Samsung'. Zawsze Sony było bardziej renomowaną marką jako marka. Wiem, że dotyczy to tutaj smartfonów ale odczuwam dysonans mimo, że Samsunga bardzo cenię. :)
dibonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
dibon2019.11.13, 14:36
Jacek Piast @ 2019.11.13 07:02  Post: 1222743
Jestem starej daty lubię i Sony i Samsunga i trochę dziwnie dla mnie brzmi tekst 'na modele znacznie bardziej renomowanych marek jak Samsung'. Zawsze Sony było bardziej renomowaną marką jako marka. Wiem, że dotyczy to tutaj smartfonów ale odczuwam dysonans mimo, że Samsunga bardzo cenię. :)


Czyżbyś pierwszy raz czytał news pana Bartosza? :D
Zaloguj się, by móc komentować
1