aktualności

Microsoft wprowadza na rynek gogle HoloLens 2

0
9 listopada 2019, 14:11 Bartosz Czechowicz

Cena może niektórych przyprawić o zawrót głowy. Microsoft w końcu oficjalnie wprowadził na rynek gogle HoloLens 2. Headset można już zamawiać, ale warto mieć na uwadze, że to raczej produkt dla firm i różnego rodzaju specjalistów, a nie tzw. użytkowników domowych.

Pierwsze, co rzuca się w oczy w przypadku tego urządzenia, to koszty zakupu. Gigant z Redmond wycenił bowiem model HoloLens 2 na aż... 3500 dolarów. Gogle oferują możliwość pracy w trybie tzw. mieszanej rzeczywistości, a Amerykanie chwalą się, że pomimo zaawansowanych funkcji są one bardzo przyjazne użytkownikom - obsługa ma być na tyle łatwa, że do pracy ze sprzętem nie będzie wymagana zaawansowana instrukcja obsługi. Nowy headset ma być również lżejszy, oferować większe pole widzenia, tworzyć zaawansowane hologramy i w dużej mierze bazować na mechanizmach sztucznej inteligencji.

Szczegółowe informacje na temat HoloLens 2 znajdziecie już na oficjalnej stronie Microsoftu. Jak oceniacie ten sprzęt? Dajcie nam znać w komentarzach. Jeśli natomiast szukacie gogli do użytku domowego, to na pewno warto zainteresować się poniższymi modelami:

Źródło: ubergizmo
1