aktualności

Samsung też pracuje nad tańszym smartfonem z 5G

0
9 listopada 2019, 13:54 Bartosz Czechowicz

Znamy pierwsze informacje. W tym roku na rynek w końcu trafiły smartfony oferujące swoim użytkownikom łączność 5G. Niestety, szybko okazało się, że nowa technika dostępu do sieci jest ograniczona głównie do bardzo drogich modeli klasy premium. Na szczęście, sytuacja powoli ulega zmianie.

Wiadomo, że urządzenia Xiaomi z rodzin Redmi i BlackShark dostaną tanie telefony z 5G. W internecie mówi się także, że nad przystępnymi cenowo konstrukcjami z nowymi modemami pracuje również Oppo. Teraz dowiedzieliśmy się natomiast, że tańszego smartfona z usprawnioną techniką łączności przygotowuje Samsung. Jeśli wierzyć redakcji portalu ITNews, to sprzęt zostanie wprowadzony na rynek w ramach serii Galaxy A. Urządzenie ma zadebiutować pod nazwą Galaxy A71, co z kolei sugeruje, że będzie ono solidnym reprezentantem klasy mid-range. Jeśli zaś chodzi o podzespoły, to na pewno powinniśmy spodziewać się po nim zaprojektowanego przez Koreańczyków chipu Exynos 980.

Zobacz, jakie smartfony cieszą się największym zainteresowaniem w Polsce!

ITNews nie podaje daty premiery smartfona, ale osobiście stawiałbym, że pojawi się on w sprzedaży jeszcze w tym roku. Telefon może nie być oficjalnie dostępny w Polsce, ale nie o to chodzi - jego premiera oznacza, że na rynku w ciągu kilku miesięcy będą już dystrybuowane modele z 5G, za które nie trzeba będzie płacić kilka tysięcy złotych. Kiedy 5G w końcu pojawi się u nas, będzie to bardzo dobra wiadomość.

Źródło: gsmarena
1