aktualności

Gears 5 z aktualizacją dodającą AMD FidelityFX

0
8 listopada 2019, 14:32 Adrian Kotowski

Gears 5 jest już z nami od 2 miesięcy i choć zainteresowanie tytułem już zauważalnie zmalało, to jego twórcy nie zmienili planów dotyczących wsparcia produkcji. Właśnie na serwery trafiła duża aktualizacja Title Update 2, która wprowadza kilka istotnych zmian, a dodatkowo dodaje do tytułu zapowiadane wcześniej rozwiązanie wchodzące w skład AMD FidelityFX.

Po aktualizacji gry w menu Gears 5 pojawił się nowy pasek wyostrzenia, pozwalający na ustawienia opcji Contrast-Adaptive Sharpening. AMD twierdzi, że opcja ta łączy ze sobą algorytm CAS z techniką Luma Preserving Mapping, co ma pozwolić na łączenie wielu efektów graficznych w celu zmniejszenia przejść cieniowania, by w ten sposób zmniejszyć ogólne obciążenie. W efekcie otrzymujemy ostrzejszy obraz bez właściwie żadnej straty wydajności.

Co ważne, filtr wyostrzenia działa tak samo dobrze na kartach Radeon, jak i na GeForce'ach, więc każdy gracz może skorzystać z nowej opcji. Sama technika powinna być przydatna, bo oprawa graficzna jest w Gears 5 dość "miękka", a wiele elementów niezbyt ostrych. Teraz w końcu każdy może samodzielnie dostosować ten parametr do własnych potrzeb.

Poza wspomnianą opcją, nowa aktualizacja do gry studia The Coalition wprowadza znaczące zmiany w trybie rankingowym, którego postępy zostały zresetowane. Niezbędne będzie ponowne rozegranie meczy testowych, które określą nasze umiejętności. Osoby zainteresowane tytułem, które zastanawiają się, czy gra ruszy na ich pecetach, powinny przejrzeć oficjalne wymagania sprzętowe Gears 5. Tytuł można również nabyć na konsolę Xbox One, a ceny tej wersji znajdziecie poniżej.

Źródło: AMD
1