aktualności

Rynek smartwatchy rośnie w ekspresowym tempie

1
8 listopada 2019, 11:49 Bartosz Czechowicz

Apple wciąż deklasuje tutaj rywali. Mogłoby się wydawać, że smartwatche to mało przydatne gadżety, które w dużej mierze tylko dublują funkcje smartfonów, a same urządzenia będą cieszyć się raczej małym zainteresowaniem, jednak statystyki mówią co innego. Według najnowszego raportu opublikowanego w sieci przez Strategy Analytics rynek "inteligentnych" zegarków rośnie w niesamowitym tempie i nic nie wskazuje na to, żeby wzrost ten miał szybko wyhamować.

Strategy Analytics twierdzi, że w trzecim kwartale tego roku na rynek trafiło 14,2 mln smartwatchy. Oznacza to, że ich podaż w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku wzrosła aż o 42%, a na zakończenie Q3 2018 mówiliśmy o progresie rzędu... 67%. Niekwestionowanym liderem branży pozostaje natomiast Apple, które w ostatnim kwartale rozprowadziło aż 6,8 mln egzemplarzy modelu Apple Watch. Dla wielu osób może być to sporym zaskoczeniem, ponieważ zegarek jest horrendalnie drogi. Inne firmy, np. Samsung (1,9 mln) czy Fitbit (1,6), w zasadzie tylko gonią giganta z Cupertino.

Kilka dni temu pisaliśmy, że OnePlus pracuje nad własnym smartwatchem. Dowiedzieliśmy się też, że Google kupuje wspomnianego wcześniej FitBita, skutkiem czego do sklepów może w końcu trafić wyczekiwany Pixel Watch. W świetle najnowszych statystyk sprzedaży wearables plany te mają dużo sensu - rynek "inteligentnych" zegarków wydaje się być bardzo przyszłościowy i producentom elektroniki powinno zależeć, żeby zagarnąć dla siebie jak największą jego część.

Źródło: gsmarena
SunTzuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SunTzu2019.11.09, 11:34
jakoś narazie nie ma znośnego zegarka z wear os, który by wytrzymał tydzień na baterii.
Co potrafi spora część smartwatchów z własnym systemem.
Zaloguj się, by móc komentować
1