aktualności

Alphabet chce kupić firmę Fitbit

1
29 października 2019, 20:01 Bartosz Czechowicz

Czyżby twórcy najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie chcieli mocno wejść na rynek wearables? Alphabet, będące oficjalnym właścicielem Google, jest zainteresowane przejęciem firmy Fitbit. Jeśli wierzyć doniesieniom agencji Reuters, to Amerykanie planują złożenie przedsiębiorstwu oferty wykupu. Co to oznacza w praktyce?

Gigant z Mounatin View od lat sprzedaje własną elektronikę - wśród promowanych przez przedsiębiorstwo urządzeń najgłośniej mówi się chyba o smartfonach z rodziny Pixel. Trudno jednak nie zauważyć, że jeśli chodzi o rynek wearables, to firma oddała pole konkurencji. Podczas gdy Apple promuje AppleWatcha, a Samsung sprzedaje własne elektroniczne zegarki, Google nie ma dla tych produktów żadnej alternatywy. To dość dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że producent rozwija własny system operacyjny dla takich gadzetów, Wear OS.

Apple Watch - zobacz, ile w Polsce kosztuje najpopularniejszy smartwach na świecie!

Za kulisami już od jakiegoś czasu jednak mówi się, że Google chce wprowadzić do swojej oferty smartwtacha. Zegarek, według plotek, miałby poszerzyć rodzinę produktów Pixel. To właśnie w przygotowaniu takiego urządzenia firmie miałby pomóc Fitbit. Czy jednak do przejęcia faktycznie dojdzie? Trudno powiedzieć. Nie wiadomo też, ile dokładnie Alphabet musiałoby zapłacić za wchłonięcie przedsiębiorstwa.

Źródło: gsmarena
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.10.30, 13:57
kolejna centralizacja. kolejny krok w umacnianiu monopoli. kolejny minus dla klienta końcowego. czy chciałbym urządzenie wearable od google? słabo to widzę. nie wierzę w prywatność moich danych pod opieką takiej firmy.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1