aktualności

Steam Remote Play Together pozwala grać w gry z lokalnym trybem wieloosobowym przez internet

4
22 października 2019, 17:09 Adrian Kotowski

Steam oferuje zestaw funkcji niedostępny na żadnej innej platformie dla graczy. Ciągle jednak pojawiają się kolejne nowości, a najświeższą jest funkcja Remote Play Together. Dzięki niej w gry z kanapową kooperacją będziemy mogli zagrać również przez sieć i nie będzie do tego potrzebna konfiguracja dodatkowych programów. Sprawdźmy, jak działa nowa opcja.

Steam Remote Play Together pozwala graczom niemającym dostępu do tego samego komputera na wspólną rozgrywkę w grach z lokalną kooperacją, funkcją podzielonego ekranu lub innym trybem wieloosobowym, działającym bez dostępu do sieci. Valve podaje, że z rozwiązania może standardowo korzystać nawet czterech graczy, a w idealnych warunkach może być ich nawet więcej. Co ważne, tytuł, w który chcecie zagrać, musi posiadać wyłącznie gracz będący hostem. Cała reszta podłącza się do rozgrywki przy pomocy techniki strumieniowania Steam Remote Play.

Dzięki Remote Play Together gracz może:

  • grać w lokalne gry wieloosobowe ze znajomymi ze Steam przez internet,
  • strumieniować wideo, audio, dane wejściowe i głos między graczami,
  • korzystać ze swoich kontrolerów lub współdzielić dostęp do klawiatury i myszy,
  • grać razem na PC, komputerze Mac i systemie Linux.

Obecnie funkcja jest dostępna w wersji beta i wymaga zainstalowania testowej wersji klienta Steam. Jeśli więc jesteście zainteresowani opisanym wyżej rozwiązaniem, musicie w ustawieniach platformy wybrać opcję udziału w beta testach Steam Beta Update. Przypominamy przy okazji, że od niedawna użytkownicy platformy firmy Valve mają dostęp do nowej biblioteki Steam, a w kolejce są również inne projekty, które możecie przeglądać w dziale Steam Labs.

Źródło: Steam
Himen360Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Himen3602019.10.23, 12:16
-7#1
Bez sensu... granie w gry online w trybie lokalnym mialo by sens. To nie ma.
DrzemorZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Drzemor2019.10.23, 19:57
Spoko opcja, takie Don't Starve czy inne pochodne gdy ma się jedną kopie ma sens.
-Egon-Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
-Egon-2019.10.23, 20:03
No właśnie sens ma ogromny bo tylko od hosta wymaga się posiadania gry więc jest to fajny sposób by kilka osób grało na jednej zakupionej grze.
Dwa że nie każda gra z trybem lokalnym ma rozgrywkę multi (wiadomo że to mały procent wszystkich gier ale miło że taka opcja grania z kimś przez internet też jest teraz dostępna).
Testowałem i przyznam że fajnie to działa ale jak to ze strumieniowaniem bywa host musi mieć mocny upload no i tylko jedna osoba może grać na klawie a reszta musi posiadać pady bo urządzenia peryferyjne hosta są rozdzielane pośród graczy (host wybiera komu oddać klawiature/mysz a kto ma korzystać z pada).
TheMr.Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
TheMr.2019.10.24, 09:48
Way Out chyba pokazał im drogę. Ze jednak takie gry się sprzedają.
Zaloguj się, by móc komentować
1