aktualności

Apple w przyszłym roku może pokazać aż cztery smartfony z 5G

4
18 października 2019, 17:52 Bartosz Czechowicz

Firma chce mocno zaatakować nowy rynek. W tym roku doczekaliśmy się premier pierwszych smartfonów oferujących łączność 5G. Tego typu konstrukcje pokazały takie przedsiębiorstwa jak Samsung czy Huawei, ale do wyścigu nie dołączyło... Apple. Najnowsze iPhone'y, pomimo zaporowych zdaniem wielu osób cen, nie pozwalają na korzystanie z nowego standardu dostępu do sieci.

Sytuacja zmieni się dopiero w przyszłym roku. Wiadomo bowiem, że gigant z Cupertino podpisał umowę z Qualcommem, na mocy której twórcy układów z serii Snapdragon dostarczą mu modemy 5G. Do tej pory przypuszczaliśmy jednak, że w 2020 roku do sklepów może trafić nawet tylko jeden iPhone z nową techniką łączności. Byłby to dość prawdopodobny scenariusz, biorąc pod uwagę fakt, że odpowiednia infrastruktura wciąż cechuje się niską, komercyjną dostępnością, a implementacja chipu 5G z pewnością podbije cenę i tak przecież już drogiego smartfona (sprzęt raczej nie będzie tańszy niż którykolwiek z iPhone'ów 11).

Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że Apple może pokazać więcej telefonów z nowymi modemami. Ile dokładnie? Dan Ives, analityk z Wedbush Securities, twierdzi, że będzie ich nawet... cztery. Oznaczałoby to, że edycji 5G doczekają się następcy takich konstrukcji jak iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max oraz... omawiany przez nas niedawno iPhone SE 2. Jak jednak implementacja nowego chipu przełoży się na ceny smartfonów? Trudno powiedzieć.

Źródło: ubergizmo
FraggyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Fraggy2019.10.18, 19:07
Daliby usb typu C... a nie, chociaż już tak hajsu na akcesoriach nie zrobią, to się nie opłaca ;) z 5G to iPhone będą kosztowały 5999 PLN najtańszy pewnie.
VEN1963Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
VEN19632019.10.20, 12:49
Jeśli ktoś dalej wierzy w innowacyjność apla to jest w błędzie. Kiedyś ta firma była pionierem, teraz jedzie na swojej dawno już nie należnej reputacji, ale ludzie mając wybór tkwią skostniale przy krwiopijcy i płacąc ciężkie pieniądze twierdzą nadal że sprzęt jest nadal innowacyjny i niezawodny. To już dawno przeminęło i myślę że nie wróci. Tylko pozazdrościć takiego skila działowi promocji apla i tak ślepo zaopatrzonym klientom którzy dają się tak pięknie doić i jeszcze twierdzą że tak ma być, a na dodatek biją temu brawo.
Edytowane przez autora (2019.10.20, 12:50): Błąd
tomek1717Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
tomek17172019.10.21, 08:24
nikt normalny nie kupuje ip.
SundayUserZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SundayUser2019.10.21, 08:30
Widzę, że wśród dziennikarzy też panuje moda na styl nagłówków.
'Apple może pokazać'... To brzmi jakby ktoś im pozwolił pokazać, bo teraz jak widzę, każdy 'może' coś pokazać ;)
A co do Japka, kiedyś chciałem chcieć.
A ostatnio po styczności z tymi wynalazkami odrzuca mnie bublowaty styl i hermetyczność.

Wisienką na torcie było zderzenie z rzeczywistością, że ichnia klawiatura nie ma guzika 'delete' :E Trzeba użyć skrótu Fn+Backspace. Rylly ergonomia i prestiż? :E
Zaloguj się, by móc komentować
1