aktualności

Samsung pracuje nad swoim pierwszym smartfonem z kamerą schowaną pod ekranem

1
17 października 2019, 16:39 Bartosz Czechowicz

Rozwiązanie na które czekamy. Zaprezentowany w 2017 roku iPhone X przyniósł prawdziwą rewolucję na rynku smartfonów. Urządzenie w wyświetlaczu miało wcięcie na moduł do zdjęć selfie, dzięki czemu oferowało swoim użytkownikom futurystyczną i bardzo minimalistyczną stylistykę. Konstrukcja szybko zaczęła być jednak kopiowana przez producentów sprzętu z Androidem, co oczywiście skutkowało wysypem kolejnych, bliźniaczych telefonów i zalewem krytyki ze strony internautów.

Firmy postanowiły więc poszukać lepszych sposobów na implementację przedniego aparatu fotograficznego, a do sprzedaży trafiły smartfony z mechanizmem typu slider, kamerą pop-up albo otworem w przednim panelu. Wszystkie te rozwiązania wydają się być dzisiaj dużo lepiej przyjmowane na rynku niż tzw. notch, jednak trudno nie zauważyć, że każde z nich jest dalekie od ideału - dużo bardziej naturalnym konceptem wydawałoby się zintegrowanie modułu do zdjęć selfie z wyświetlaczem. Za kulisami mówi się, że techniki pozwalające na wykorzystywanie takiej konstrukcji są już w planach, a teraz dowiedzieliśmy się, że odpowiednim usprawnieniem interesuje się Samsung.

Samsung Galaxy S10 - sprawdź aktualne ceny

Redakcja portalu GSMArena twierdzi, że Koreańczycy już w przyszłym roku wprowadzą do sklepów sprzęt z aparatem schowanym pod ekranem. Wbrew niektórym pogłoskom nie będzie to jednak Galaxy S11, tylko następca modelu Galaxy Fold. Niestety, odpowiednie rozwiązania podobno wciąż wymagają dopracowania. Serwis utrzymuje, że wykorzystywane przez producenta panele OLED nie gwarantują odpowiedniej jakości fotografii. Firma wciąż ma jednak jeszcze sporo czasu, żeby dopracować wyświetlacze, więc można mieć nadzieję, że całość będzie już dobrze działać w dniu premiery.

Źródło: gsmarena
1