aktualności

Realme z bardzo dobrymi wynikami sprzedaży swoich smartfonów

3
15 października 2019, 18:38 Bartosz Czechowicz

To może być bardzo groźny konkurent dla takich firm jak Xiaomi czy OnePlus. Realme ogłosiło dzisiaj, że będzie sprzedawać w Europie swojego flagowca, model Realme X2 Pro. Wraz z urządzeniem na Stary Kontynent trafią także średniopółkowe i bardzo atrakcyjnie wycenione konstrukcje Realme X2 oraz Realme 5 Pro. Co ciekawe, przy okazji tej zapowiedzi Chińczycy podzielili się danymi dotyczącymi popularności swoich urządzeń.

Z informacji przekazanych przez producenta wynika, że Realme dostarczyło już na rynek przeszło 17 mln smartfonów. To rewelacyjny wynik, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z chińską marką o wciąż bardzo słabej rozpoznawalności, a sam producent zadebiutował 16 maja... 2018 roku. Dla porównania, Sony w 2019 roku fiskalnym sprzedało zaledwie 6,5 mln swoich telefonów z serii Xperia. Na korzyść Chińczyków przemawia także fakt, że przedsiębiorstwo oficjalnie jest obecne na zaledwie 19 rynkach, a wśród państw, gdzie sprzedawane są jego urządzenia, wymienia się kraje rozwijające się takie jak np. Nepal, Pakistan czy Birmę.

Mówiąc krótko, Realme rośnie w siłę i trudno się dziwić, jeśli spojrzeć, jak dobry stosunek ceny do jakości ma oferowany przez firmę sprzęt. Czy i kiedy natomiast oficjalnie pojawi się on w Polsce? Nie wiadomo, ale osobiście spodziewałbym się ekspansji marki na nasz rynek. Szczególnie, że firma działa już przecież oficjalnie na terenie Starego Kontynentu.

Źródło: gsmarena
mirek190Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mirek1902019.10.15, 22:12
Moze za kilka lat beda jak Xiaomi dzisiaj ...
xedeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
xede2019.10.16, 09:42
przeciez realme i 1+ to ta sama firma tylko inne nazwy :/
CryKonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
CryKon2019.10.16, 13:05
Sama kamera kupiona od Sony to nie wszystko. Jedną z ważniejszych cech jest STABILIZACJA obrazu. Te wszystkie Xiaomi, One Plusy itd mają lipę po całości z trzęsacym się materiałem video w 4k. To odpada takie cos. Jak kupować to tylko telefon z 4k i 60 fps, i w górę. Obecnie już mają ten tryb, ale trzęsie tak, że nie da się oglądać. Tylko Samsung i Apple radzą sobie ze stabilizacją, i Google..
Zaloguj się, by móc komentować
1