aktualności

OnePlus: nie będzie modelu OnePlus 7T/7T Pro z łącznością 5G

1
15 października 2019, 18:12 Bartosz Czechowicz

Firma rozwiewa wątpliwości. OnePlus mocno nas zaskoczył, kiedy we wrześniu, obok modelu OnePlus 7T, firma nie zapowiedziała edycji OnePlus 7T Pro. Mocniejszy wariant najnowszego "zabójcy flagowców" ujrzał wprawdzie światło dzienne kilka dni temu, jednak i tutaj nie obyło się bez niespodzianek - Chińczycy nie zaprezentowali bowiem żadnego telefonu z łącznością 5G.

Było to dziwne nie tylko na tle posunięć konkurencji, która przecież stawia coraz większy nacisk z implementację w swoich urządzeniach szybszego standardu dostępu do sieci, ale także, jeśli pamiętamy, że rodzina OnePlus 7 (bez "T" w nazwie) została uzupełniona o model z chipem 5G. Czyżby oznaczało to, że OnePlus 7T 5G/OnePlus 7T Pro 5G nigdy nie trafi na rynek? Teraz wiemy, że tak. Pete Lau, dyrektor generalny przedsiębiorstwa, zdradził właśnie, że Chińczycy nie przygotowali takiego sprzętu. Dlaczego? Pete Lau był rozbrajająco szczery w swojej wypowiedzi. Powiedział on, że firma po prostu nie widziała sensu we wprowadzaniu na rynek kolejnej takiej konstrukcji.

OnePlus 7 - sprawdź ceny smartfonów z tej rodziny

Czy OnePlus podjął słuszną decyzję? Trudno powiedzieć, jednak ciężko nie zauważyć, że Chińczycy mięli podstawy do tego, żeby nie wdrażać 5G do najnowszej serii OnePlus 7T. Infrastruktura wymagana do korzystania z nowego standardu łączności wciąż jest rzadkością jeśli chodzi o komercyjny dostęp, a przedsiębiorstwo sprzedaje OnePlusa 7 Pro 5G, który przecież praktycznie niczym nie różniłby się od OnePlusa 7T Pro 5G. Można za to założyć, że chip 5G pojawi się już w serii OnePlus 8.

Źródło: gsmarena
1