aktualności

Kuo: Apple pracuje nad własnym headsetem AR

2
15 października 2019, 07:24 Bartosz Czechowicz

Kiedy nastąpi premiera? Już od jakiegoś czasu mówi się, że Apple pracuje nad własnymi goglami rozszerzonej rzeczywistości. Producent niczego wprawdzie jeszcze nie ujawnił, ale plotki mogą być zgodne z prawdą - takimi urządzeniami interesują się najwięksi rywale giganta z Cupertino, w sprzęcie drzemie ogromny potencjał, a sama firma przejęła już kilka przedsiębiorstw zajmujących się odpowiednimi rozwiązaniami.

Teraz krążące po sieci pogłoski potwierdził Ming-Chi Kuo, znany analityk rynkowy, który nierzadko trafnie przewiduje plany Apple. Twierdzi on, że headset zostanie oficjalnie zaprezentowany już w drugim kwartale 2020 roku. Taki termin wydaje się prawdopodobny, bo sprzęt najpewniej jest już w fazie testów - wskazują na to wzmianki w kodzie systemu operacyjnego iOS 13, gdzie znajdziemy informacje dotyczące aplikacji pozwalającej na pracę w trybie gogli oraz nazwę samego urządzenia (Garta). Niestety, obecnie nie wiadomo, jak dokładnie headset ma wyglądać. Tajemnicą pozostaje także jego specyfikacja techniczna.

Apple od lat słynie z horrendalnie drogich produktów. Ile będą kosztować pierwsze gogle rozszerzonej rzeczywistości firmy? Nie wiadomo, jednak istnieje spora szansa, że zadebiutują one nawet jako najdroższe tego typu, komercyjnie dostępne urządzenie na świecie.

Źródło: ubergizmo
Mit Czy KitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Mit Czy Kit2019.10.15, 10:26
to ja już wolę aluminiową podstawkę pod monitor za 999USD :)
GiovanneZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Giovanne2019.10.15, 11:53
Trzymam kciuki, bo gogle AR to idealny dodatek, a może nawet i następca smartfona.
Kilka miesięcy temu bawiłem się chwilę Hololense (chyba drugą wersją) i o ile obraz był przyzwoitej jakości (chociaż mógłby obejmować całe pole widzenia, a nie tylko centrum) tak reakcja na gesty była słaba. Może ze względu na słabe oświetlenie. W każdym razie widzę w tym przyszłość.
Zaloguj się, by móc komentować
1