aktualności

Wiemy, kiedy Apple powinno zaprezentować własne modemy 5G

2
15 października 2019, 07:43 Bartosz Czechowicz

Firma goni konkurencję. Apple słynie z drogiego, ale bardzo dobrego sprzętu, chociaż trudno nie zauważyć, że producent, pod względem technologicznym, nierzadko musi gonić konkurencję. Gigant z Cupertino wciąż nie ma w swojej ofercie smartfonów ze składanym ekranem oraz urządzeń oferujących łączność 5G. Ciężko powiedzieć, kiedy dokładnie pojawi się zginany iPhone, jednak coraz więcej wiadomo na temat nowych modemów Amerykanów.

Apple już w przyszłym roku ma pokazać swój pierwszy telefon z łącznością 5G. Wymagane modemy zostaną dostarczone przez Qualcomma na mocy porozumienia, które kilka miesięcy temu zawarły ze sobą obie firmy. W sieci mówi się jednak, że jest to rozwiązanie tymczasowe, a przedsiębiorstwo domyślnie chce mieć własne chipy pozwalające na korzystanie z nowej techniki dostępu do sieci. Można założyć, że jest to prawdą - gigant z Cupertino sporo zainwestował w rozwój odpowiednich rozwiązać, m.in. kupując część Intela.

Kiedy Amerykanie będą mieć własne układy? Fast Company twierdzi, że nastąpi to w 2022 roku, jednak zachodnia prasa podaje, że nawet tak odległy termin może być zbyt blisko dla Apple i modemy ostatecznie zadebiutują dopiero w 2023 roku - jeśli tak będzie, to producent dogoni konkurencję w postaci Qualcomma dopiero po... 4 latach.

Czy autorskie chipy spowodują obniżenie cen iPhone'ów z 5G? Nie wiadomo, ale za kulisami mówi się, że do niczego takiego nie dojdzie. Marka słynie z zaporowych kosztów zakupu swoich produktów i najpewniej będzie chciała odzyskać fundusze włożone w rozwój własnych modemów. Mówiąc krótko, raczej nie powinniśmy oczekiwać, że rezygnacja z rozwiązań Qualcomma spowoduje, że smartfony z systemem iOS i łącznością 5G nagle stanieją.

Źródło: ubergizmo
Mit Czy KitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Mit Czy Kit2019.10.15, 10:25
apple i obniżenie ceny? do kogo ta gadka?
SajlorMunZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SajlorMun2019.10.15, 13:57
Mit Czy Kit @ 2019.10.15 10:25  Post: 1220016
apple i obniżenie ceny? do kogo ta gadka?

News nie sugeruje wcale obniżenia ceny, a wręcz przeciwnie. Apple ma wysokie marże i każdy nowy (czyt. kosztowny) element ich urządzeń podnosi cenę końcową. Tak więc wprowadzenie autorskiego modemu może spowodować utrzymanie dotychczasowych cen. Obecnie telefony są przeładowane bajerami, za które trzeba też niestety słono płacić. Na szczęście Apple dojrzało w końcu do wypuszczania 'średniaków', choć wg mnie wycinają z nich nie to co powinni, przez co właściwie zmuszają cię (chyba nawet z premedytacją) do kupna modelu topowego, gdyż inaczej wiele tracisz. W każdym razie jeśli np. iPhone 13 5G (Apple) utrzyma cenę na poziomie iPhone 12 5G (QC), to już będzie dobrze, bo przecież zaoferuje też kilka nowych bajerów.
Edytowane przez autora (2019.10.15, 13:58)
Zaloguj się, by móc komentować
1