aktualności

Razer Raion - kontroler dla fanów bijatyk

3
14 października 2019, 16:42 Adrian Kotowski

Osoby kochające takie gry jak Tekken, czy Street Figher coraz częściej sięgają po specjalistyczny sprzęt typu arcade stick. Dla wielu graczy rozgrywka przy jego pomocy jest wygodniejsza niż na zwykłym kontrolerze. Nie każdy chce jednak wydawać pieniądze na dodatkowe urządzenie tylko do jednego typu gier. Zauważył to Razer, który przygotował kontroler Raion, łączący w sobie zwykłego pada z arcade stickiem.

Razer Raion to kontroler do gier, przeznaczony głównie z myślą o fanach bijatyk i to widać już na pierwszy rzut oka. Producent pozbył się tradycyjnego drążka analogowego i pozostawił tylko krzyżak (D-Pad), który ma gwarantować szybkie i dokładne przenoszenie naszych kliknięć na ruchy sterowanej postaci. Jak widać, zmiany zaszły też po prawej stronie panelu, gdzie poza tradycyjnym pakietem czterech przycisków znalazły się dwa dodatkowe R1 i R2. Razer twierdzi, że ich obecność ma pozytywnie wpływać na szybkość robienia kombinacji ciosów. Wszystkie te przyciski mają wytrzymałe przełączniki mechaniczne, które powinny błyskawicznie reagować na

Razer Raion

Nie zabrakło też tradycyjnych spustów i bumperów, co gwarantuje, że sprzęt nada się również do innych typów gier. Oczywiście granie bez analoga może być uciążliwe i lepiej skorzystać w takim przypadku ze zwykłego kontrolera np. do Xboksa One. Niemniej, istnieje taka możliwość, co może mieć znaczenie dla części graczy. Wymiary Raion to 173 x 103 x 58 mm, a jego waga wynosi 275 g. Urządzenie podpinane jest do komputera lub konsoli PS4 za pomocą trzymetrowego przewodu USB.

Razer Raion

Kontrolery Razera nigdy nie były zbyt przystępne cenowo i nowy model wpisuje się tę tradycję. Za konstrukcję Raion trzeba będzie zapłacić 109,99 euro i wszyscy chętni mogą ją już zamawiać w europejskim sklepie producenta.

Razer Raion

 

Źródło: Razer
AnannkeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Anannke2019.10.14, 17:53
-1#1
Gdyby tylko był trochę tańszy to bardzo fajny kontroler.
macieqqZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
macieqq2019.10.14, 18:53
Fani bijatyk nie grają na d-padzie.
ZdzisiuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Zdzisiu2019.10.14, 22:56
Fani bijatyk właśnie graja na d-padzie albo sprowadzają z Koreii sticki. Chodzi o kontrole nad inputami. Bez tego nie wykonasz np. koreańskich dashy.
Zaloguj się, by móc komentować
1