aktualności

HTC ma nowego dyrektora generalnego

3
18 września 2019, 12:42 Adrian Kotowski

Tajwańskie przedsiębiorstwo znowu zmienia CEO. Po swojej czteroletniej kadencji Cher Wang postanowiła ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego, a na jej miejsce wybrano Yvesa Maitre, który ma wprowadzić przedsiębiorstwo w erę 5G. Nowy CEO ma spore doświadczenie w kontaktach z klientami biznesowymi, co może być kluczowe dla HTC w kontekście trwającej transformacji firmy i zmiany jej oferty.

Yves Maitre został powołany na stanowisko dyrektora generalnego, na którym zastąpi Cher Wang. Ta ostatnia kierowała przedsiębiorstwem od 2015 orku, kiedy przejęła fotel CEO po Peterze Chou, który w opinii wielu obserwatorów nie nadawał się do tej roli. Za jego kadencji HTC zanotowało ogromny spadek przychodów, co później starano się ratować sprzedażą części działu smartfonów firmie Google. Sam Chou odszedł z tajwańskiego przedsiębiorstwa w 2016 roku, co było swego rodzaju zamknięciem pewnej ery.

Z Cher Wang może być podobnie, choć z drugiej strony otrzymała teraz na tyle ważną pozycję w firmie, że raczej nie wygląda na to, by miała się z nią niedługo pożegnać. Wang to teraz nowa pani prezes, która wspólnie z CEO będzie podejmować kluczowe decyzje dla rozwoju HTC i rozszerzać portfolio produktów związanych przede wszystkim z techniką XR oraz sztuczną inteligencją. Jeśli zaś chodzi o nowego CEO, to Maitre wydaje się być dobrym kandydatem, ze względu na swoje duże doświadczenie. Przez 14 lat pracował w Orange, z czego 12 lat na stanowiska wiceprezesa ds. sprzętu na rynek konsumencki.

Nowy CEO chce przygotować firmę na wspomnianą już erę 5G. HTC postawi również na swoją ofertę gogli VR, choć w dużym stopniu skupi się na klientach korporacyjnych. To właśnie dla nich przygotowywane są nowe usługi i opcje abonamentowe. Wydaje się, że taka decyzja jest dobra, patrząc na ustabilizowanie się finansów przedsiębiorstwa po ostatnich, podobnych krokach firmy.

Źródło: HTC
SajlorMunZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SajlorMun2019.09.18, 13:18
Każdy poprzedni prezes, gdy go wybierano, to był 'świetnym kandydatem', bo miał to czy tamto. Niestety w realnym świecie tak to nie działa i papierki czy 'doświadczenie' niewiele znaczą, bo jeszcze trzeba mieć trochę oleju w głowie, szczególnie że prezesowanie to swego rodzaju zamknięte kółko wzajemnej adoracji (zawód - prezes). No ale ma złoty zegarek i siwe włosy, więc pewnie będzie tryskać nowymi pomysłami i wiedzą z zakresu nowych technologii oraz z pewnością zrozumie potrzeby młodego pokolenia klientów.
tomasterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
tomaster2019.09.18, 14:31
Niech wypuści kilka gamingowych smartfonów, to teraz jest na czasie i się sprzeda.
pyniek1972Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
pyniek19722019.09.18, 20:47
-1#3
Siwych włosów to on jeszcze nie ma,ale plastyka gęmby by nu się przydała lub zastrzyk z botoksu :)

Sorry tomaster niechcący Cię roportnąłem.
Edytowane przez autora (2019.09.18, 23:15)
Zaloguj się, by móc komentować
1