aktualności

Gears 5 największą premierą Microsoftu w tej generacji konsol

3
17 września 2019, 12:56 Adrian Kotowski

Była premiera, a teraz jest czas do pochwalenia się osiągniętym rezultatem. Microsoft ujawnił, że Gears 5 zanotował najlepszy start wśród wszystkich gier Xbox Game Studios wydanych na tej generacji konsol. Ogromna w tym zasługa usługi Xbox Game Pass, bo tradycyjna sprzedaż „piątki” była dużo niższa niż jej poprzedniczki. Dla firmy z Redmond to jednak dobra informacja, bo w końcu chce ona stawiać na różnego rodzaju subskrypcje, przynoszące przychody przez dłuższy czas.

W opublikowanym przez Microsoft komunikacie czytamy, że Gears 5 pobiło w swoim premierowym tygodniu kilka rekordów. Jak już wspomnieliśmy, to największy debiut produkcji tworzonej przez studia wewnętrzne firmy z Redmond w tej generacji konsol. To też najchętniej ogrywana gra Xbox Game Studios od czasów Halo 4, czyli od 2012 roku. Twórcy i wydawca mają również powody do zadowolenia jeśli chodzi o wersję na PC, bo i tutaj Gears 5 wypadło świetnie.

 W premierowym tygodniu tytuł osiągnął aż trzykrotnie wyższy wynik niż Gears of War 4, stając się największą premierą w historii usługi Xbox Game Pass na PC. Co więcej, Gears 5 jest również najlepiej sprzedającą się produkcją Microsoftu na Steamie. Trzeba jednak zaznaczyć, że ogólna popularność fizycznych kopii drastycznie spadła. Według analityka Daniela Ahmada, sprzedaż wersji pudełkowej w Wielkiej Brytanii była aż 20-krotnie niższa niż w przypadku Gears of War 3 i 4,5-krotnie mniejsza niż Gears of Wart 4. Zdecydowana większość sprzedaży przypadła na kopie cyfrowe oraz wersję dostępną w abonamencie Xbox Game Pass.

Trudno się temu zresztą dziwić, patrząc na liczne promocje, jakie przygotował Microsoft. W końcu gracze mogli uzyskać dostęp do biblioteki XGP płacąc zaledwie kilka złotych za kilkumiesięczny abonament. Większość spokojnie w tym czasie zdąży zresztą przejść Gears 5 i prawdopodobnie nigdy już do tej gry nie wróci, także dla nich kupno produkcji na własność nie miało większego sensu. Jeśli jesteście zainteresowani tą grą w wersji na PC, to tutaj znajdziecie jej wymagania sprzętowe. Deweloperzy postarali się również o masę funkcji dostępnych w tej edycji i bardzo dobrą optymalizację. Niżej możecie natomiast sprawdzić cenę Gears 5 na konsolę Xbox One.

Źródło: Xbox Wire
ja__Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ja__2019.09.17, 14:49
Skończyłem w niedzielę. Część na xbox1 x a część na pc (fajna sprawa) :)
Gierka dobra, ale ja musiałem robić przerwy bo przy dłuższych posiedzeniach męczyła (szczególnie 1. połowa), bo 2. połowa 3 aktu oraz akt 4 to kozak.

Grafika ładna, ale mało fizyki w samej grze, latanie saniami imo bez sensu. Jack na plus

Dla mnie to taka gra 8/10.
HDR'oZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
HDR'o2019.09.17, 16:43
-4#2
Pisałem już - to dlatego, ze gra jest po 8zł (i nie mówię o Januszach)
petertechZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
petertech2019.09.18, 01:08
-3#3
Putout @ 2019.06.09 22:24  Post: 1206511
sporo świetnych gier. może ms w końcu jakoś rozrusza ten swój badziewny stragan


A kogo interesuje start ? Kiedy ktoś niedociera nawet do mety ?

Wy to rozpier...dzielacie!

W premierowym tygodniu tytuł osiągnął aż trzykrotnie wyższy wynik niż Gears of War 4, stając się największą premierą w historii usługi Xbox Game Pass na PC.


vs


9 czerwca 2019, 22:01 Adrian Kotowski

Microsoft uruchomił dzisiaj oficjalnie usługę Xbox Game Pass dla PC

Ledwo trzy miesiące, a wy jak...jakby to działało z 10 albo przynajmniej trzy lata. Serio...trzy miesiące i jakieś idiotyzmy o największej premierze ? A ile gier w ogoóle i na XGP wyszło w tym czasie ?! :E
Ile jest kopii fizycznych, cyfrowych, a ile to wersje z XboxGP ??
Zaloguj się, by móc komentować
1