aktualności

Google uruchomi abonament Google Play Pass

2
10 września 2019, 12:51 Adrian Kotowski

Usługi subskrypcyjne pojawiają się na rynku jedna po drugiej. Google oferuje już kilka abonamentów, ale teraz jeszcze jeden, a konkretnie Google Play Pass. Będzie to oferta dla osób korzystających z urządzeń z Androidem, którzy często nabywają aplikacje i gry premium. Za stosunkowo niską miesięczną opłatą uzyskają dostęp do ogromnego katalogu tytułów, co dla części klientów powinno być wygodne.

Zapowiedź Google Play Pass pojawiła się na oficjalnym twitterowym koncie Google Play z zaznaczeniem, że usługa pojawi się już niebawem. Na szczęście to nie jedyne informacje na jej temat. Wiemy, że jej abonenci będą mogli korzystać z katalogu setek programów i gier. Taki zestaw daje Google przewagę nad Apple, którego usługa Apple Arcade na iOS dotyczy wyłącznie gier. Za Play Pass trzeba będzie zapłacić w USA 4,99 dolarów za miesiąc, ale podjęciem decyzji o aktywacji subskrypcji, każdy klient będzie mógł skorzystać z 10-dniowego triala.

Na ten moment wiadomo na pewno, że wśród aplikacji dostępnych w usłudze będzie choćby niezwykle popularna produkcja Stardew Valley. Z ogłoszenia wynika też, że wszystkie tytuły dostępne w katalogu Play Pass nie będą „skażone” reklamami i mikrotransakcjami. Jak wspomnieliśmy, premiera usługi ma nastąpić już niedługo. Plotkuje się, że Google może połączyć wprowadzenie swojego abonamentu z prezentacją smartfonów Pixel 4 i Pixerl 4 XL, choć nic jeszcze nie jest pewne.

 

Źródło: Twitter
TelvasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Telvas2019.09.10, 14:11
Z ogłoszenia wynika też, że wszystkie tytuły dostępne w katalogu Play Pass nie będą „skażone” reklamami i mikrotransakcjami.

Aż się nie chce wierzyć. To czym będą skażone? Zubożeniem względem podstawowej wersji? ;)
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.09.10, 15:35
ale się piorą o te abonamenty. dla mnie będzie to miało sens jak stanieje. nie pali mi się. ale gdyby zrobili jeszcze ofertę dla graczy okazjonalnych typu 'zdrapka', tj. aby żarło z wpłaty tylko wtedy kiedy się gra, to by mi odpowiadało. maniakiem gier nie jestem, nie ślęczę codziennie przy grach po kilka godzin, więc abonament jest dla mnie nieekonomiczny. nadal bardziej dla mnie opłacalny jest zakup gry. jedyny minus, nie mogę zmieniać gier jak skarpetek.
Zaloguj się, by móc komentować
1