aktualności

IFA 2019: Xiaomi zapowiada szybsze, bezprzewodowe ładowanie dla swoich smartfonów

0
6 września 2019, 13:58 Bartosz Czechowicz

Szybsze zasilanie baterii zawsze w cenie. Xiaomi podczas trwających właśnie targów IFA 2019 nie zapowiedziało żadnych nowych smartfonów, jednak producent ujawnił właśnie, że pracuje nad odświeżoną techniką bezprzewodowego ładowania akumulatorów. Rozwiązanie ma zadebiutować pod nazwą Mi Charge Turbo i zostanie szerzej omówione przez Chińczyków już 9 września.

Już teraz wiadomo jednak, że usprawnienie zostało przygotowane z myślą o smartfonach oferujących łączność 5G. Oznacza to, że znajdzie się ono, przynajmniej początkowo, w kolejnych flagowcach Xiaomi. Producent obecnie dysponuje przewodową techniką ładowania z mocą na poziomie 27 W i bezprzewodowym rozwiązaniem o mocy wynoszącej 20 W. Jeśli wierzyć zachodniej prasie, to Mi Charge Turbo pozwoli na bezprzewodowe zasilanie baterii mocą 30 W. Mówiąc krótko, będziemy mieć do czynienia z zauważalnym postępem.

GSMArena twierdzi, że technika zadebiutuje wraz z modelem Mi Mix 4. Smartfon ma zostać pokazany 24 września, jednak są szanse, że zobaczymy go wcześniej, wraz z premierą omawianego w tekście rozwiązania. Miejmy tylko nadzieję, że wprowadzenie usprawnienia nie spowoduje skoku cen sprzętu promowanego przez Xiaomi.

Źródło: gsmarena
1